Китай уперше зазнає дефіциту іноземних інвестицій — Insider
Джерело: Insider
У минулому кварталі Китай зазнав безпрецедентного дефіциту прямих іноземних інвестицій. Це свідчить про те, що західні країни та компанії уникають Китаю через напруженість між Вашингтоном і Пекіном, а також побоювання через нові закони про шпигунство.
Державна валютна адміністрація опублікувала дані платіжного балансу. Вони свідчать, що зобов’язання за прямими інвестиціями, які відстежують грошові потоки у не китайські компанії, впали на 11,8 мільярда доларів за три місяці, до 30 вересня. Вперше за 25 років показник став негативним.
У серпні Джо Байден видав указ, який обмежує американські інвестиції в китайські компанії з виробництва напівпровідників і ШІ. Аналітики вважають, що це стало одним з факторів, який спричинив зниження прямих іноземних інвестицій.
“Ймовірно, це відображає те, що іноземні фірми репатріюють прибутки з Китаю, тоді як раніше вони їх реінвестували”, – сказав головний економіст з питань Китаю Pantheon Macroeconomics Дункан Ріглі, передає Bloomberg. Міжнародні фірми, особливо американські, реконфігурують ланцюжки постачань, щоб використовувати альтернативи Китаю.
Своєю чергою уряд, Китаю заборонив чипи, вироблені американським напівпровідниковим гігантом Micron. Також Пекін направив державну поліцію в шанхайські офіси американського консалтингового гіганта Bain & Co. Уряд продовжує жорсткий контроль над капіталом, який ускладнює виведення грошей іноземцями з країни.
На цьому тлі у Китаї цього року зупинилося зростання ВВП. Політики борються із загрозою дефляції та стрімкого зростання безробіття серед молоді. До того ж, сектор нерухомості останніми роками переживає кризу.
- Китай заперечує інцидент, проте британська розвідка повідомляє, що близько 55 китайських моряків на борту підводного човна під номером 093-417 вважаються загиблими після аварії в Жовтому морі біля китайської провінції Шаньдун.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.