Китай уперше зазнає дефіциту іноземних інвестицій — Insider

Джерело: Insider 

У минулому кварталі Китай зазнав безпрецедентного дефіциту прямих іноземних інвестицій. Це свідчить про те, що західні країни та компанії уникають Китаю через напруженість між Вашингтоном і Пекіном, а також побоювання через нові закони про шпигунство.

Державна валютна адміністрація опублікувала дані платіжного балансу. Вони свідчать, що зобов’язання за прямими інвестиціями, які відстежують грошові потоки у не китайські компанії, впали на 11,8 мільярда доларів за три місяці, до 30 вересня. Вперше за 25 років показник став негативним.

У серпні Джо Байден видав указ, який обмежує американські інвестиції в китайські компанії з виробництва напівпровідників і ШІ. Аналітики вважають, що це стало одним з факторів, який спричинив зниження прямих іноземних інвестицій.

“Ймовірно, це відображає те, що іноземні фірми репатріюють прибутки з Китаю, тоді як раніше вони їх реінвестували”, – сказав головний економіст з питань Китаю Pantheon Macroeconomics Дункан Ріглі, передає Bloomberg. Міжнародні фірми, особливо американські, реконфігурують ланцюжки постачань, щоб використовувати альтернативи Китаю.

Своєю чергою уряд, Китаю заборонив чипи, вироблені американським напівпровідниковим гігантом Micron. Також Пекін направив державну поліцію в шанхайські офіси американського консалтингового гіганта Bain & Co. Уряд продовжує жорсткий контроль над капіталом, який ускладнює виведення грошей іноземцями з країни.

На цьому тлі у Китаї цього року зупинилося зростання ВВП. Політики борються із загрозою дефляції та стрімкого зростання безробіття серед молоді. До того ж, сектор нерухомості останніми роками переживає кризу.

У Сполучених Штатах жінку-блогерку Рубі Франке, яка управляла YouTube-каналом про виховання дітей, засудили до чотирьох років ув’язнення за жорстоке поводження з власними дітьми з обтяжувальними обставинами.

В “Енергоатомі” повідомили, що Запорізька АЕС знову за крок до блекауту через відключення однієї з двох наявних ліній електропередачі ПЛ-330кВ “Феросплавна-1” внаслідок російських обстрілів.

За даними опитування, більшість українці вважають Польщу дружньою до України державою, проте позитивна оцінка зменшилася з 94% до 79% порівняно з минулим роком.

Сьогодні, 21 лютого, президент України Володимир Зеленський провів селектор, учасники якого обговорили блокування кордону польськими фермерами та ситуацію на фронті.

21 лютого 2024 року на 87-му році життя помер Степан Хмара – Герой України, народний депутат трьох скликань ВР, політв’язень радянських концтаборів та співавтор Конституції України.