Китай вивіз з Росії рекордний обсяг природних ресурсів

Джерело: росЗМІ

Росія продовжує нарощувати постачання сировинних товарів до Китаю, свідчать дані митниці КНР.

Згідно зі статистичними даними, у першому півріччі з РФ на китайський ринок продали товарів на рекордні $65,2 млрд — на 4% більше, ніж роком раніше. Водночас експортний потік майже на 90% складався із природних ресурсів.

Три чверті російських постачань до Китаю припадало на нафту, нафтопродукти та газ, випливає з митної статистики. За півроку нафтові компанії продали китайським НПЗ 55,1 млн тонн чорного золота — на 5% більше, ніж роком раніше. Середня ціна нафти збільшилася на 9%, до $80,3 за барель.

Доходи від продажу газу, який “Газпром” качає до Китаю трубопроводом “Сила Сибіру”, зросли на 17%, до $4 млрд. Запущена 2019 року труба цього року планує поставити 30 млрд кубів газу.

Крім того, Китай закупив у Росії деревини на $1,7 млрд, металевих руд на $2,3 млрд, а також алюмінію та продукції з нього на $1,8 млрд.

Крім корисних копалин та металів, з РФ у КНР продавалася риба (на $1,3 млрд), а також рослинні та тваринні олії ($1 млрд). Втім, постачання цих товарів скоротилося — на 11% та 32% відповідно.

Раніше ми повідомляли, що російський гірничодобувний гігант “Норнікель”, один із найбільших у світі виробників нікелю, міді та металів платинової групи, через санкції веде переговори з китайською China Copper про створення спільного підприємства і перенесення своєї бази виплавки міді до Китаю.

  • Посол США в Пекіні Ніколас Бернс вважає, що Китай ніяк не дотримується нейтралітету у російсько-українській війні, натомість “фактично” став на бік Путіна.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг звинувативКитай у розпалюванні “найбільшого збройного конфлікту в Європі” та спробі “всидіти на двох стільцях”. У КНР зреагували на заяву, закликавши “не підливати мастила у вогонь”.
  • Китай, пропустивши мирний саміт щодо України, лобіював свій альтернативний план. Про це заявили 10 дипломатів, один із яких назвав кампанію Пекіна “прихованим бойкотом” глобальної зустрічі у Швейцарії.

Користувачі сервісу EasyPay знайшли можливість перевести в готівку отримані від держави 1000 гривень за програмою “Зимова єПідтримка”, що заборонено за її правилами.

Амброз Еванс-Прічард, оглядач світової політики та економіки, вважає, що режим російського президента Володимира Путіна може бути близьким до краху, зважаючи на економічну ситуацію всередині РФ.

НАТО планує встановити нові цілі щодо того, скільки танків, літаків та інших систем озброєнь мають виробляти країни-члени Альянсу, повідомляють джерела Bloomberg. Це може вимагати підвищення оборонних витрат Альянсу до 3% ВВП

Фахівці попереджають, що сонячна активність збережеться, а, можливо, збільшиться, коли настане нова фаза сонячного циклу.

Росія та Північна Корея уклали угоду, яка передбачає постачання Москвою винищувачів МіГ-29 і Су-27 до Пхеньяна. В обмін на це Північна Корея зобов’язалася розгорнути свої війська на території Росії для підтримки бойових дій в Україні.