Російський «Норнікель» через санкції хоче перенести виробництво міді в Китай – Reuters

Джерело: Reuters

Російський гірничодобувний гігант “Норнікель”, один із найбільших у світі виробників нікелю, міді та металів платинової групи, через санкції веде переговори з китайською China Copper про створення спільного підприємства і перенесення своєї бази виплавки міді до Китаю.

Як зауважили в агенції, якщо угоди буде досягнуто й реалізовано, це стане першим випадком, коли російський завод йде з Росії через санкції – заборону американської і британської бірж металів приймати новий алюміній, мідь і нікель, вироблені в Росії.

Новий завод у Китаї, що має бути побудований до середини 2027 року, матиме потужність виробництва до 450 тисяч тонн міді на рік, що становитиме близько 2% світових запасів щорічного річного виробництва, які оцінюються приблизно в 22 мільйони тонн.

“Норнікель”, який прозвітував про виробництво 425,4 тисячі тонн рафінованої міді торік, переробляє усі свої концентрати на арктичному заводі, єдиному підприємстві, де виробляється готова мідь для доставки на біржі.

Раніше компанія заявила, що планує закрити свій арктичний завод і побудувати новий завод у Китаї з неназваним партнером.

Керівники China Copper, що належить найбільшому в світі китайському виробнику алюмінію Chinalco, у червні відвідали Москву, де обговорити можливе спільне підприємство. Деталі його структури та інвестицій нині обговорюються.

Очікується, що рішення про спільне підприємство, продукція якого реалізовуватиметься переважно в Китаї, буде прийнято протягом наступних кількох місяців.

План переміщення з’явився невдовзі після того, як Лондонська біржа металів оголосила про нові обмеження на продаж продукції в квітні.

За даними видання, “Норнікель” і його метал не перебувають під санкціями США чи Європи, але багато західних споживачів відмовляються купувати метал російського походження після вторгнення Росії в Україну.

Відповідно до нових правил Лондонської біржі металів, де зберігалася більша частина металу російської компанії, із 13 квітня такі послуги росіянам більше не доступні.

Примітно, що China Copper виявилась єдиною компанією, зацікавленою у створенні спільного підприємства з “Норнікелем”, оскільки її материнська компанія Chinalco безпосередньо управляється центральним урядом Китаю і має право приймати ключові рішення за участю іноземних сторін.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

Суперяхту Alfa Nero, яка понад два роки простояла покинутою в Карибському морі, придбав таємний покупець за 40 мільйонів доларів.

Американський необанк Mercury заблокував рахунки компаній, засновники яких мають громадянство України, Росії та Білорусі, а також інших країн. Як повідомив засновник Petcube та TheFourthLaw.ai Ярослав Ажнюк, це пов’язано з оновленням правил банку.  Остаточне закриття рахунків заплановане на 13 серпня 2024 року.