Російський «Норнікель» через санкції хоче перенести виробництво міді в Китай – Reuters
Джерело: Reuters
Російський гірничодобувний гігант “Норнікель”, один із найбільших у світі виробників нікелю, міді та металів платинової групи, через санкції веде переговори з китайською China Copper про створення спільного підприємства і перенесення своєї бази виплавки міді до Китаю.
Як зауважили в агенції, якщо угоди буде досягнуто й реалізовано, це стане першим випадком, коли російський завод йде з Росії через санкції – заборону американської і британської бірж металів приймати новий алюміній, мідь і нікель, вироблені в Росії.
Новий завод у Китаї, що має бути побудований до середини 2027 року, матиме потужність виробництва до 450 тисяч тонн міді на рік, що становитиме близько 2% світових запасів щорічного річного виробництва, які оцінюються приблизно в 22 мільйони тонн.
“Норнікель”, який прозвітував про виробництво 425,4 тисячі тонн рафінованої міді торік, переробляє усі свої концентрати на арктичному заводі, єдиному підприємстві, де виробляється готова мідь для доставки на біржі.
Раніше компанія заявила, що планує закрити свій арктичний завод і побудувати новий завод у Китаї з неназваним партнером.
Керівники China Copper, що належить найбільшому в світі китайському виробнику алюмінію Chinalco, у червні відвідали Москву, де обговорити можливе спільне підприємство. Деталі його структури та інвестицій нині обговорюються.
Очікується, що рішення про спільне підприємство, продукція якого реалізовуватиметься переважно в Китаї, буде прийнято протягом наступних кількох місяців.
План переміщення з’явився невдовзі після того, як Лондонська біржа металів оголосила про нові обмеження на продаж продукції в квітні.
За даними видання, “Норнікель” і його метал не перебувають під санкціями США чи Європи, але багато західних споживачів відмовляються купувати метал російського походження після вторгнення Росії в Україну.
Відповідно до нових правил Лондонської біржі металів, де зберігалася більша частина металу російської компанії, із 13 квітня такі послуги росіянам більше не доступні.
Примітно, що China Copper виявилась єдиною компанією, зацікавленою у створенні спільного підприємства з “Норнікелем”, оскільки її материнська компанія Chinalco безпосередньо управляється центральним урядом Китаю і має право приймати ключові рішення за участю іноземних сторін.
- У 2023 році щонайменше десяток російських бізнесменів заробили понад 1 трильйон рублів ($11,3 мільярда) через відновлення виплат дивідендів.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей.
Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.