Російські магнати отримали $11 мільярдів дивідендів, попри санкції – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

У 2023 році щонайменше десяток російських бізнесменів заробили понад 1 трильйон рублів ($11,3 мільярда) через відновлення виплат дивідендів.

Найбільше заробив Вагіт Алекперов, ключовий акціонер і колишній президент ПАТ «Лукойл». Він отримав 186 мільярдів рублів дивідендів. Алекперов – під санкціями Великої Британії та Австралії, але уникнув покарань США та ЄС.

Олексій Мордашов (ПАТ “Северсталь”) отримав 148 мільярдів рублів, а Володимир Лісін, ПАТ “Новолипецький металургійний комбінат” – 121 мільярд рублів. Мордашов – під санкціями США, Великої Британії та ЄС, а Лісін не має вагомих обмежень.

До списку також увійшли соратник Путіна мільярдер Геннадій Тимченко та Тетяна Литвиненко. Чоловік Тетяни, Володимир Литвиненко, є ректором Санкт-Петербурзького гірничого університету, де Путін здобув докторський ступінь у 1997 році.  Також Литвиненко допомагав Путіну в передвиборчій кампанії.

США та їхні союзники ввели санкції проти Росії після її вторгнення у лютому 2022 року. Це призвело до зупинення багатьма компаніями виплати дивідендів через неясність щодо можливого економічного колапсу. Проте, попри санкції, російська економіка змогла адаптуватися, а її компанії знайшли нові ринки в Китаї, Індії та інших країнах.

Мільярдери мають проблеми, куди інвестувати дивіденди. Через санкції вони звернулися до внутрішнього ринку. У травні приватні інвестори вклали на Московській біржі рекордні 116,3 млрд рублів.

Інвестиції в російську промисловість зросли на 14,5% у першому кварталі, до майже 6 трлн рублів. Але внутрішні можливості –обмежені.

“Існує просто занадто багато невизначеності, щоб магнати могли робити великі інвестиції в цей час, особливо коли вони можуть отримати високі процентні ставки в російських банках за рублевими депозитами. Для більшості з них найрозумнішим варіантом дій є вичікування”, – каже Кріс Вафер, генеральний директор Macro-Advisory Ltd.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.