Україна націоналізувала два літаки, що належали найбільшому виробнику російської зброї

Джерело: СБУ та Офіс генпрокурора

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції про передачу в дохід України майна підсанкційної російської корпорації “Ростех”.

Мовиться про два пасажирські літаки типу АН148-100Е загальною вартістю 10 млн євро.

До повномасштабного вторгнення РФ повітряні судна були надані в оренду колишньому українському авіаперевізнику для здійснення чартерних рейсів всередині України.

Як встановило розслідування, літаки перебували на балансі офшорної компанії, що входить до структури “Ростеху” через підконтрольне російське АТ “Ільюшн Фінанс Ко”.

За наявними даними, кремлівська корпорація є найбільшим виробником озброєнь для окупаційних угруповань РФ, які воюють проти України.

Слідчі Служби безпеки розслідують злочинні дії керівництва російської компанії та її офшорної комерційної структури за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору); ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.

Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.

Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.

Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.

16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.