Китай запроваджує пробний безвізовий режим для шести країн – BBC

Джерело: BBC News

Міністерство закордонних справ Китаю повідомило, що протягом року тестуватиме безвізовий режим для громадян Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів, Іспанії та Малайзії.

Відтак, з грудня 2023-го по 30 листопада 2024 року власники звичайних паспортів цих країн можуть вести бізнес або подорожувати Китаєм без візи терміном до 15 днів.

За словами прессекретарки МЗС Китаю Мао Нін, метою пробного безвізового режиму є “сприяння високоякісному розвитку та відкритості Китаю”.

Наразі більшості мандрівників потрібна віза для в’їзду в Китай. Одначе, без віз до Китаю з метою бізнесу, туризму, сімейних візитів і транзитом не більше ніж на 15 днів в’їжджають громадяни Сінгапуру та Брунею.

У березні 2023 року Китай знову почав видавати всі види віз, на які було запроваджено суворі обмеження на подорожі з березня 2020 року через пандемію коронавірусу.

Нагадаємо, що протягом трьох років у Китаї діяли одні з найсуворіших у світі обмежень через COVID-19 з обмеженнями на подорожі, численними локдаунами та частими вимогами до проведення тестів.

Політику нульового COVID-19, яка сильно вдарила по економіці Китаю, було скасовано лише в грудні минулого року.

До спалаху пандемії щороку до Китаю приїжджали десятки мільйонів іноземних туристів.

В середу, 9 липня, стало відомо про смерть українського композитора, автора низки відомих пісень, Героя України та лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада. Йому було 83 роки.

За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.

Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.

Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.