Китай запроваджує пробний безвізовий режим для шести країн – BBC

Джерело: BBC News

Міністерство закордонних справ Китаю повідомило, що протягом року тестуватиме безвізовий режим для громадян Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів, Іспанії та Малайзії.

Відтак, з грудня 2023-го по 30 листопада 2024 року власники звичайних паспортів цих країн можуть вести бізнес або подорожувати Китаєм без візи терміном до 15 днів.

За словами прессекретарки МЗС Китаю Мао Нін, метою пробного безвізового режиму є “сприяння високоякісному розвитку та відкритості Китаю”.

Наразі більшості мандрівників потрібна віза для в’їзду в Китай. Одначе, без віз до Китаю з метою бізнесу, туризму, сімейних візитів і транзитом не більше ніж на 15 днів в’їжджають громадяни Сінгапуру та Брунею.

У березні 2023 року Китай знову почав видавати всі види віз, на які було запроваджено суворі обмеження на подорожі з березня 2020 року через пандемію коронавірусу.

Нагадаємо, що протягом трьох років у Китаї діяли одні з найсуворіших у світі обмежень через COVID-19 з обмеженнями на подорожі, численними локдаунами та частими вимогами до проведення тестів.

Політику нульового COVID-19, яка сильно вдарила по економіці Китаю, було скасовано лише в грудні минулого року.

До спалаху пандемії щороку до Китаю приїжджали десятки мільйонів іноземних туристів.

Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

В столиці Австрії Відні чоловік вбив трьох жінок у борделі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

В Держприкордонслужбі повідомили, що затримали декілька груп порушників, які намагалися незаконно потрапити до Словаччини.