Китайські науковці спостерігатимуть за зміною клімату на горі Чо-Ойю в Гімалаях

Джерело: Xinhua

Китайські вчені встановили метеостанції на Чо-Ойю, шостій найвищій горі світу на кордоні Тибету та Непалом, збільшуючи кількість високогірних метеорологічних датчиків у Гімалаях, призначених для моніторингу зміни клімату.

Як розповіли у виданні, з кінця вересня китайська команда встановила п’ять автоматичних метеостанцій на Чо-Ойю на висоті від 4950 метрів до її вершини та вперше зібрали там зразки снігу і льоду.

Результати початкових досліджень показали, що шар льоду на Чо-Ойю був найтовстішим серед вершин вище 8 000 метрів, його товщина перевищувала 70 метрів.

Метеостанції на Чо-Ойю, що в перекладі з тибетської означає “Бірюзова богиня”, розширюють китайську метеорологічну мережу в Гімалаях, яка передбачає моніторинг 8 848-метрового Евересту, також на кордоні з Непалом, і 8 013-метрової Шишапангми, чотирнадцятої найвищої гори світу в Тибеті.

Зазначено, що моніторинг наслідків глобального потепління набув особливої актуальності через одне із найспекотніших літ у північній півкулі цього року.

За словами Ян Вея, дослідника з Інституту досліджень Тибетського нагір’я Китайської академії наук, висотний нагляд необхідний для уникнення таких катастроф, як повені і льодовикові лавини, спричинені таненням льодовиків.

Так, п’ять автоматичних метеостанцій були встановлені на горі Чо-Ойю, а на двох нижніх станціях було встановлено обладнання для спостереження за опадами.

Президент США Дональд Трамп заявив, що до його приходу до влади Америка була на межі падіння. У зв’язку з цим, він хоче, щоб його запам’ятали як людину, яка врятувала Сполучені Штати.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.

За даними синоптиків у неділю, 13 липня, частину країни очікує негода.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.