Китайські науковці спостерігатимуть за зміною клімату на горі Чо-Ойю в Гімалаях

Джерело: Xinhua

Китайські вчені встановили метеостанції на Чо-Ойю, шостій найвищій горі світу на кордоні Тибету та Непалом, збільшуючи кількість високогірних метеорологічних датчиків у Гімалаях, призначених для моніторингу зміни клімату.

Як розповіли у виданні, з кінця вересня китайська команда встановила п’ять автоматичних метеостанцій на Чо-Ойю на висоті від 4950 метрів до її вершини та вперше зібрали там зразки снігу і льоду.

Результати початкових досліджень показали, що шар льоду на Чо-Ойю був найтовстішим серед вершин вище 8 000 метрів, його товщина перевищувала 70 метрів.

Метеостанції на Чо-Ойю, що в перекладі з тибетської означає “Бірюзова богиня”, розширюють китайську метеорологічну мережу в Гімалаях, яка передбачає моніторинг 8 848-метрового Евересту, також на кордоні з Непалом, і 8 013-метрової Шишапангми, чотирнадцятої найвищої гори світу в Тибеті.

Зазначено, що моніторинг наслідків глобального потепління набув особливої актуальності через одне із найспекотніших літ у північній півкулі цього року.

За словами Ян Вея, дослідника з Інституту досліджень Тибетського нагір’я Китайської академії наук, висотний нагляд необхідний для уникнення таких катастроф, як повені і льодовикові лавини, спричинені таненням льодовиків.

Так, п’ять автоматичних метеостанцій були встановлені на горі Чо-Ойю, а на двох нижніх станціях було встановлено обладнання для спостереження за опадами.

Уповноважена з прав людини у ЄС Тереза Аньїнью почала розслідування проти президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн через закритий час з президентом України Володимиром Зеленським та іншими європейськими лідерами.

Велика Британія розглядає можливість продажу російської нафти, яка перебуває на борту затриманого танкера Smyrtos.

Російські окупанти атакували залізницю у двох областях України. Є жертва.

Російські окупанти завдали повторного удару по вогнеборцях у Глухівській громаді на Сумщині під час гасіння пожежі, що виникла після ворожої атаки на складське приміщення.

Російські окупанти безпілотником атакували медзаклад у Слов’янську на Донеччині.