Китайські науковці спостерігатимуть за зміною клімату на горі Чо-Ойю в Гімалаях

Джерело: Xinhua
Китайські вчені встановили метеостанції на Чо-Ойю, шостій найвищій горі світу на кордоні Тибету та Непалом, збільшуючи кількість високогірних метеорологічних датчиків у Гімалаях, призначених для моніторингу зміни клімату.
Як розповіли у виданні, з кінця вересня китайська команда встановила п’ять автоматичних метеостанцій на Чо-Ойю на висоті від 4950 метрів до її вершини та вперше зібрали там зразки снігу і льоду.
Результати початкових досліджень показали, що шар льоду на Чо-Ойю був найтовстішим серед вершин вище 8 000 метрів, його товщина перевищувала 70 метрів.
Метеостанції на Чо-Ойю, що в перекладі з тибетської означає “Бірюзова богиня”, розширюють китайську метеорологічну мережу в Гімалаях, яка передбачає моніторинг 8 848-метрового Евересту, також на кордоні з Непалом, і 8 013-метрової Шишапангми, чотирнадцятої найвищої гори світу в Тибеті.
Зазначено, що моніторинг наслідків глобального потепління набув особливої актуальності через одне із найспекотніших літ у північній півкулі цього року.
За словами Ян Вея, дослідника з Інституту досліджень Тибетського нагір’я Китайської академії наук, висотний нагляд необхідний для уникнення таких катастроф, як повені і льодовикові лавини, спричинені таненням льодовиків.
Так, п’ять автоматичних метеостанцій були встановлені на горі Чо-Ойю, а на двох нижніх станціях було встановлено обладнання для спостереження за опадами.
- Група португальців віком від 11 до 24 років подали позов проти урядів 32 країн, звинувачуючи їх у недостатній боротьбі зі змінами клімату та в порушенні прав людини.
- Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк назвав зміни клімату “причиною надзвичайних ситуацій з правами людини в багатьох країнах”.
- Британський мільярдер Річард Бренсон оголосив про створення коаліції для боротьби зі змінами клімату. Вона матиме назву “Вартові планети” (Planetary Guardians).
На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.
Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.