Китайські вчені виявили воду у зразках ґрунту з Місяця

Джерело: CNN

Китайські вчені виявили воду в молекулярній формі (H2O) у зразках місячного ґрунту, доставлених зондом Chang’e-5 у 2020 році. Ця знахідка є першим випадком, коли молекулярну воду знайшли у фізичних зразках з Місяця, зокрема з тієї частини, де її існування вважалося неможливим.

Дослідники виявили прозорий кристал ULM-1 (з хімічною формулою (NH4)MgCl3·6H2O), який складається на 41% з води і містить аміак. Той, своєю чергою, стабілізує молекули води навіть при різких температурних коливаннях на Місяці. Цей тип води може стати важливим ресурсом для майбутнього проживання на Місяці.

Відкриття стало черговим кроком у прагненні Китаю стати провідною космічною державою. Знахідка підтримує давню теорію про існування води на Місяці. Попередні дослідження свідчили про наявність води на поверхні Місяця, але її молекулярну форму не знаходили у фізичних зразках.

Зразки, зібрані зондом Chang’e-5, походять з регіону середніх широт Місяця, де раніше вважалося, що молекулярна вода не може існувати. Виявлений амоній виступає стабілізатором для молекул води, що пояснює її наявність у цьому регіоні.

Девід А. Крінг, головний науковий співробітник Інституту Місяця та планет, вважає це відкриття захопливим, бо воно покращує розуміння процесів, що відбуваються на Місяці.

Науковець Юці Цянь з Університету Гонконгу зазначає, що існує три типи води на Місяці: молекулярна вода (H2O), лід та гідроксил (OH). Нове відкриття свідчить, що молекулярна вода може бути стабільною в умовах Місяця завдяки амонію.

За два роки органи прокуратури в Росії скасували реабілітацію понад чотирьох тисяч жертв сталінських репресій.

ДСНС спільно з партнерами створили мобільну гру “Рятівничок”, що навчає дітей, віком від 6 до 12 років, важливих правил пожежної безпеки і тим самим розповідає, як діяти під час різних надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути у реальному житті.

Журналісти “Схем” оприлюднили супутникові знімки Planet Labs від 18 вересня об 11:30 за київським часом, на яких видно масштабне задимлення на території військової частини №11777. Саме ця частина відповідає за склад Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ.

Російське військове командування перекинуло кораблі Чорноморського флоту з Новоросійська через загрозу ударів далекобійними ракетами з боку Збройних сил України.

Урожай пшениці у 2024 році склав близько 22 млн тонн. Тоді як внутрішнє споживання становить близько 6 млн тонн.