Київ увійшов до ТОП-10 найгірших міст для життя — The Economist

Джерело: The Economist

Київ опанував дев’яте місце у рейтингу найгірших міст для життя за версією журналу The Economist. Українська столиця потрапляє в ТОП-10 антирейтингу вже другий рік поспіль через низьку оцінку стабільності.

Київ опинився між Каракасом (столиця Венесуели) та Порт-Морсбі (столиця Папуа-Нова Гвінея). Ще ниже у рейтингу вказали Хараре (Зімбабве), Дхака (Бангладеш), Карачі (Пакистан), Лагос (Нігерія), Алжир, Тріполі (Лівія) і Дамаск (Сирія).

Найнижче в рейтингу опинився Дамаск — місто залишається найменш придатним для життя з 2013 року. Дамаск набрав всього 30,7 бала у 2024 році, а його оцінку стабільності встановили на рівні 20 балів, так само як і Карачі (Пакистан).

“Київ також показує погані результати в цій категорії, опускаючись у десятку міст-аутсайдерів індексу другий рік поспіль”, – зазначається в матеріалі.

Фото: The Economist

Дослідження провела дочірня компанія EIU, що оцінила придатність для життя 173 населених пунктів. Під час формування рейтингу використали п’ять категорій:

  1. Стабільність;
  2. Охорона здоров’я;
  3. Культура і навколишнє середовище;
  4. Освіта;
  5. Інфраструктура.

На протилежному кінці рейтингу, на першому місці серед найкращих міст для життя, перебуває Відень (Австрія). Місто утримує цю позицію третій рік поспіль.

Австрійська столиця отримала ідеальні бали в чотирьох із п’яти категорій індексу. Утім відсутність великих спортивних заходів сприяла її нижчому результату в 93,5 бала зі 100 у категорії культури та довкілля.

Крім Відня, три інших європейських міста увійшли до п’ятірки найкращих: Копенгаген (Данія), Цюріх (Швейцарія) і Женева (Швейцарія). Ці міста характеризуються скромною чисельністю населення, що, як правило, призводить до нижчого рівня злочинності та менш завантажених доріг і систем громадського транспорту.

Фото: The Economist

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.