Київ увійшов до ТОП-10 найгірших міст для життя — The Economist

Джерело: The Economist

Київ опанував дев’яте місце у рейтингу найгірших міст для життя за версією журналу The Economist. Українська столиця потрапляє в ТОП-10 антирейтингу вже другий рік поспіль через низьку оцінку стабільності.

Київ опинився між Каракасом (столиця Венесуели) та Порт-Морсбі (столиця Папуа-Нова Гвінея). Ще ниже у рейтингу вказали Хараре (Зімбабве), Дхака (Бангладеш), Карачі (Пакистан), Лагос (Нігерія), Алжир, Тріполі (Лівія) і Дамаск (Сирія).

Найнижче в рейтингу опинився Дамаск — місто залишається найменш придатним для життя з 2013 року. Дамаск набрав всього 30,7 бала у 2024 році, а його оцінку стабільності встановили на рівні 20 балів, так само як і Карачі (Пакистан).

“Київ також показує погані результати в цій категорії, опускаючись у десятку міст-аутсайдерів індексу другий рік поспіль”, – зазначається в матеріалі.

Фото: The Economist

Дослідження провела дочірня компанія EIU, що оцінила придатність для життя 173 населених пунктів. Під час формування рейтингу використали п’ять категорій:

  1. Стабільність;
  2. Охорона здоров’я;
  3. Культура і навколишнє середовище;
  4. Освіта;
  5. Інфраструктура.

На протилежному кінці рейтингу, на першому місці серед найкращих міст для життя, перебуває Відень (Австрія). Місто утримує цю позицію третій рік поспіль.

Австрійська столиця отримала ідеальні бали в чотирьох із п’яти категорій індексу. Утім відсутність великих спортивних заходів сприяла її нижчому результату в 93,5 бала зі 100 у категорії культури та довкілля.

Крім Відня, три інших європейських міста увійшли до п’ятірки найкращих: Копенгаген (Данія), Цюріх (Швейцарія) і Женева (Швейцарія). Ці міста характеризуються скромною чисельністю населення, що, як правило, призводить до нижчого рівня злочинності та менш завантажених доріг і систем громадського транспорту.

Фото: The Economist

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.

Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.

Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.