Київрада затвердила щомісячну допомогу киянам, котрі втратили житло

Джерело: пресслужба Київської міської ради

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

У Департаменті соціальної та ветеранської політики КМДА пояснили, що згідно з ухваленими змінами до міської цільової програми “Турбота. Назустріч киянам” на 2025–2027 роки передбачено такі види допомоги:

  • виплата одноразової адресної матеріальної допомоги в розмірі 40 000 грн для киян, які потребують термінового тимчасового відселення через пошкодження або руйнування житла;
  • виплата щомісячної адресної матеріальної допомоги в розмірі 20 000 грн (на строк до 12 місяців) для киян, які змушені тимчасово відселитися через неможливість довготривалого проживання в пошкодженому або зруйнованому будинку.

Щомісячна допомога надаватиметься на строк до 12 місяців до відновлення житла коштом міського бюджету або отримання державного сертифіката “єВідновлення”.

Своєю чергою, начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко вказав, що саме він під час термінового засідання Ради оборони Києва після ворожої атаки 24 квітня “поставив чітке завдання — розробити комплексну систему реагування, яка включає не лише ліквідацію наслідків, а й реальну допомогу постраждалим киянам”.

Завдяки нашій принциповій позиції та справедливому обуренню громадськості рішення Київради є. І це крок вперед після понад трьох років топтання на місці, — додав Ткаченко.

Довідка. Для отримання коштів звертатись із заявами до Департаменту соціальної та ветеранської політики не потрібно – списки нададуть районні в місті Києві державні адміністрації. Виплати розпочнуть після затвердження відповідного Порядку, про що буде повідомлено додатково.

  • З червня 2025 року в Україні набере чинності закон “Про правовий і соціальний захист осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією Російської Федерації проти України, та надання їм невідкладних проміжних репарацій”.
  • Департамент соціального страхування Естонії оголосив про призупинення виплат компенсацій за житло та послуги перекладу для вимушено переселених осіб з України у столиці Таллінні.
  • У Міністерстві фінансів наголосили, що фінансування Збройних сил України є беззаперечним пріоритетом для відомства. Тоді як інформація про загрозу виплатам військовослужбовцям не відповідає дійсності.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.