Латвія підтримуватиме Україну до повної перемоги над Росією – Егілс Левітс
Джерело: Руслан Стефанчук/Facebook
9 липня голова Верховної Ради Руслан Стефанчук зустрівся з експрезидентом Латвійської Республіки Егілсом Левітсом, котрий кілька днів тому залишив посаду Глави держави.
Під час зустрічі, окрім військової, фінансової та гуманітарної допомоги, Стефанчук висловив вдячність за послідовну підтримку Латвією членства України в ЄС. Наголосив, що цього року Україна прагне розпочати переговори про повноцінне членство.
Також подякував за навчання українських військових у Латвії за стандартами НАТО у 2022 році та плани продовжити й значно розширити відповідні програми у 2023 році.
Сторони обговорили питання притягнення РФ до відповідальності за скоєні злочини, якому Левітс має наміри і далі приділяти особливу увагу як правник.
Ексглава Латвії запевнив, що політика підтримки, яку сповідує його країна стосовно України, буде продовжена і триватиме до повної нашої перемоги.
- Португалія стала 23 країною, яка підтримала вступ України до НАТО.
- Українська влада сподівається, що на майбутньому саміті отримає чіткий сигнал про приєднання до альянсу. Проте, як пише видання The Washington Post, країни-члени НАТО досі не вирішили остаточно, що запропонувати Україні на саміті.
- Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав федеральний уряд не блокувати постачання касетних боєприпасів Україні, про які раніше оголосили Сполучені Штати.
- Міністр оборони України Олексій Резніков привітав рішення США відправити касетні бомби до Києва, заявивши, що це допоможе деокупувати територію України, але пообіцяв, що боєприпаси не будуть використовуватися в Росії.
За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.
4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.
Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.
У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.
Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.