Португалія стала 23 країною, яка підтримала вступ України до НАТО – ОП

Джерело: заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква

“Португалія поповнює перелік тих країн, з якими ми вже формалізували підтримку членства України в Альянсі: від сьогодні – 23 держави, приблизно три чверті від кількості членів”, – йдеться в дописі.

За словами Жовкви, у документі йдеться зокрема про те, що Португалія рішуче підтримує Україну щодо початку переговорів про вступ до ЄС та продовжуватиме підтримувати Україну на шляху до майбутнього членства НАТО і виступає за те, щоб Україна стала членом Альянсу, коли це дозволять умови.

“До початку Саміту НАТО у Вільнюсі лишається буквально два дні – продовжуємо максимізувати шанси на практичний для України результат”, – підкреслив посадовець.

  • Українська влада сподівається, що на майбутньому саміті отримає чіткий сигнал про приєднання до альянсу. Проте, як пише видання The Washington Post, країни-члени НАТО досі не вирішили остаточно, що запропонувати Україні на саміті.

3 грудня відзначається Всесвітній день комп’ютерної графіки, Міжнародний день людей з інвалідністю та Міжнародний день боротьби проти пестицидів. За церковним календарем вшановують пам’ять Іоана Мовчальника.

За даними синоптиків, у неділю, 3 грудня, Україну накриють опади у вигляді мокрого снігу. Метеорологи попереджають про ожеледицю на дорогах.

Сім’я 14-річної дівчинки з Північної Кароліни (США) в п’ятницю, 1 грудня, подали до суду на авіакомпанію American Airlines та бортпровідника, заявивши, що він приклеїв iPhone до туалету літака, щоб зняти на відео, як дівчина користується туалетом.

Посолка України у США Оксана Маркарова 2 грудня повідомила, що штат у США Північна Кароліна визнав Голодомор геноцидом українського народу.

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.