«Лавра Небесна»: у Києві відкрилась ювелірна виставка, присвячена Києво-Печерській лаврі

Фото: Мінкульт

Джерело: Мінкульт 

Сьогодні, 4 червня, у Музеї історії міста Києва відкрилась ювелірна виставка “Лавра Небесна”.

Виставка присвячена головній духовній святині українського народу – Києво-Печерській лаврі. Проєкт має привернути увагу до історії, краси та сили легендарної київської пам’ятки.

Центральне місце в експозиції займає ювелірна художня композиція “Лавра Небесна” авторки Ірини Карпової. Художниця створила цю роботу 20 років тому. Саме у цей час, після 300-річного поневолення Лаври, представляє її на широкий загал. Як символ перемоги України в духовній сфері та символ віри у світле майбутнє для українського народу.

Фото: Мінкульт

“Лавра Небесна” – це художній твір, сповнений глибоким філософським сенсом, який несе в собі світоглядні принципи духовності. У роботі над ним використовувались як давні традиції ювелірного виробництва церковних предметів, зокрема майстрів київського відділення фірм К. Фаберже та Й. Маршака, так і новітні технології.

Фото: Мінкульт

“Пані Ірина Карпова, авторка цієї неймовірної ювелірної симфонії, сьогодні проживає не в Україні, але Лавру Небесну створено майже 20 років тому в Україні. Коли вона приїздила в Київ минулого разу, то сказала: “Я хочу, щоб її бачили люди”. І для мене це був основний сигнал для того, щоб я почала діяти. Ми почали з колегами говорити, як зробити так, щоб Лавра повернулася в душі та в очах українців, які були позбавлені цієї краси”, – розповіла генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Виставка має стати місцем для рефлексій і обговорень цінності Лаври – і як культурного осередку, і як пам’ятки архітектури, і як духовного центру. Кожен з відвідувачів зможе віднайти у цьому проєкті свої сенси.

Фото: Мінкульт

На виставці представлено роботи з фондів Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”, Музею Шереметьєвих, Музею історії міста Києва та приватних колекцій.

Ознайомитися з виставкою можна з 5 червня згідно з графіком роботи Музейно-виставкового центру Музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.

В Україні триває 950-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 653 тисячі осіб.

У пункті пропуску “Солотвино – Сігет Мармацій” митники затримали жителя Рахівського району Закарпатської області, який без декларування перевозив раритетну книгу “Церковний збірник”.

Для перемоги над російською агресією Україні та її західним союзникам спершу необхідно визнати, що на даний момент вони програють. Протягом останніх двох років Росія та Україна вели війну на виснаження, що неможливо в довгостроковій перспективі.

Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді повідомив, що понад 250 тисяч жителів Лівану були змушені залишити свої домівки через масовані удари Ізраїлю по об’єктах угруповання “Хезболла”.

У 2025 році уряд Російської Федерації планує значно збільшити витрати на оборонні потреби. За попередніми даними, витрати на армію та інші військові структури зростуть на тлі геополітичної напруги та продовження участі у військових конфліктах.