Лавров поскаржився на створення західного військового блоку за участю України

Джерело: TMT

Попри домовленості, досягнуті під час зустрічі президентів США та Росії на Алясці, Вашингтон не відмовився від планів стримування Москви та підтримує створення в Європі нового військового блоку за участю України, поскаржився глава МЗС РФ Сергій Лавров.

Один із провідних військових діячів США, перший заступник глави Пентагону пан Колбі, нещодавно на слуханнях у Сенаті заявив, що Трамп налаштований схиляти Росію і Україну до компромісу і розглядає досягнення миру на справедливих для Києва умовах як важливий елемент системи довгострокового стримування Росії. Ось, власне, все, що потрібно знати про те, як відбувається переговорний процес, розпочатий за ініціативою Дональда Трампа і Путіна, — заявив Лавров на пресконференції за результатами візиту до Пекіна.

Окрім того, додав міністр, задумується новий військовий блок, у якому “Україна має стати його основним учасником”.

За словами Лаврова, ініціатива створення такого блоку походить від США та просувається спецпредставником з питань України Кітом Келлогом. Він нібито виступає за формування нового військового альянсу без залучення України до НАТО, але з її участю як ключового елемента.

На думку глави МЗС РФ, так США прагнуть перекласти основну відповідальність за стримування Росії на Європу, щоб “звільнити собі руки” для дій у напрямку Китаю.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.