Лавров задоволений висловлюваннями Трампа щодо «першопричин війни» проти України
Джерело: росЗМІ
Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що президент США Дональд Трамп став першим серед західних лідерів, хто публічно назвав причину, через яку “Росія розв’язала війну проти України”.
Він перший і, наскільки я бачу, поки що єдиний серед західних лідерів, хто заявив, що однією з першопричин української ситуації була агресивна лінія попередньої адміністрації щодо втягування України в НАТО, — сказав Лавров під час виступу в держдумі РФ.
За його словами, ця заява є “сигналом” про те, що Трамп “розуміє позицію Росії”.
Лавров нагадав, що під час телефонної розмови 12 лютого глава РФ Володимир Путін наголосив Трампу, що для Москви важливий не режим припинення вогню, який “дозволить доозброїти Україну”, а “довгостроковий стійкий мир, заснований на усуненні першопричин конфлікту”.
Після цього відбулися перші за три роки офіційні переговори між США та РФ. Лавров зазначив, що ці переговори показали “відхід від краю прірви”, до якої, за його словами, країни довела адміністрація Джо Байдена, а у двосторонніх відносинах з’явилася “позитивна атмосфера”.
Раніше Дональд Трамп заявив, що причиною війни в Україні стало те, що Байден публічно заявив про можливість вступу Києва до НАТО.
Він не повинен був цього говорити. Як тільки він це сказав, вони (росіяни – ред.) заявили: “Знаєте що? Тепер буде війна”, — сказав Трамп.
Окрім того, глава США вкотре повторив, що війни ніколи б не сталося, якби він залишався президентом США.
Згодом заявив, що не вірить у намір Росії найближчим часом напасти на одну з країн НАТО.
Також він поклав відповідальність за війну на Україну.
Ви мали покласти цьому край за три роки. Ви ніколи не повинні були цього починати. Ви могли укласти угоду, — звернувся президент США до українського керівництва.
На його думку, на початку війни в України були всі шанси владнати протистояння з Росією без значних територіальних втрат і масової загибелі людей. Він заявив, що це міг би зробити навіть “посередній переговорник”.
Разом з тим, згідно з даними американської розвідки, Володимир Путін, попри початок переговорів з адміністрацією Трампа щодо припинення війни, досі прагне захопити всю територію України. Зокрема, він може використати переговори як тактичну паузу для відновлення армії та посилення своїх позицій.
У США також вважають, що навіть якщо Путін погодиться на припинення вогню або тимчасову мирну угоду, це може бути лише спробою виграти час для перегрупування сил. Зазначається, що Путін досі сподівається “перечекати Україну та Європу”, розраховуючи у майбутньому захопити всю країну.
Путін може використовувати переговори як тактичну паузу для відновлення армії та посилення своїх позицій. За словами джерел, навіть якщо Кремль погодиться на припинення вогню або тимчасову мирну угоду, це може бути лише спробою виграти час для перегрупування сил.
Західні офіційні особи сумніваються, що господар Кремля готовий до реальних поступок або довгострокового миру. Вони вважають, що переговори з Москвою спрямовані радше на з’ясування можливих поступок Заходу та спробу повернення Путіна на міжнародну арену, де його ізоляція лише посилилася після повномасштабного вторгнення в Україну.
Представники західної розвідки наголошують, що Путін не планує виводити війська з України або скорочувати військову присутність у західних регіонах Росії. Навпаки, його впевненість лише зросла після заяв деяких представників адміністрації Трампа про те, що США не розглядають членство України в НАТО як реальний варіант врегулювання.
За даними американських посадовців, розвіддані від союзників та власні спостереження підтверджують, що Путін зберігає свої амбіції щодо України. Представники Конгресу та один із колишніх високопосадовців адміністрації президента зазначили, що ця стратегія залишалася незмінною і в останні місяці президентства Джо Байдена, і після передачі влади Дональду Трампу.
- Президент США Дональд Трамп, намагаючись прискорити завершення війни в Україні, створює небезпечний розкол у міжнародній політиці.
- Президент США Дональд Трамп прокоментував зустріч представників США та Росії у Саудівській Аравії. Зокрема він заявив, що не заперечує проти розміщення в Україні миротворчих сил європейських країн, як пропонували лідери Франції та Великої Британії.
- Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Дональд Трамп здатен відновити корисний діалог із Володимиром Путіним.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.