Лідер Китаю Сі Цзіньпін пообіцяв «возз’єднатись» із Тайванем

Джерело: CNN

Китайський лідер Сі Цзіньпін повторив свою обіцянку досягти “возз’єднання” з Тайванем напередодні 75-річчя правління Компартії Китаю.

На державному бенкеті з нагоди ювілею заснування КНР Сі наголосив на своїй рішучості у досягненні “повного возз’єднання батьківщини”.

“Це незворотна тенденція, справа праведності і спільне прагнення народу. Ніхто не може зупинити хід історії”, – сказав він.

Комуністична партія Китаю вважає Тайвань своєю територією, хоча ніколи не контролювала його. Вона обіцяє “возз’єднатись” з островом, якщо це буде необхідно, навіть силою. Проте багато жителів Тайваню ідентифікують себе як тайванці і не прагнуть приєднуватися до комуністичного Китаю.

“Тайвань – священна територія Китаю. Кров густіша за воду, і люди по обидва боки протоки пов’язані кров’ю. (…) [Ми повинні] рішуче протистояти сепаратистській діяльності, “незалежності Тайваню”, – сказав Сі.

Пекін назвав президента Тайваню Лая Цінде “небезпечним сепаратистом”. Напруженість між країнами зросла після інавгурації Цінде в травні, коли той закликав Китай припинити залякування.

Тайванські офіційні особи зазначають, що Пекін активізував військову діяльність навколо острова, зокрема провів травневі навчання для перевірки здатності “захопити владу” над Тайванем.

У неділю міністерство оборони Тайваню оголосило про бойову готовність після ракетних обстрілів з глибини Китаю. Ракети були запущені з Внутрішньої Монголії, Ганьсу, Цинхаю і Сіньцзяну.

Довідка: Обидвома сторонами керують окремі уряди з 1949 року, після закінчення громадянської війни у Китаї. Комуністи заснували Китайську Народну Республіку 1 жовтня 1949 року, тоді як націоналісти втекли на Тайвань та перенесли столицю Китайської Республіки до Тайбея.

Китайські лідери обіцяли одного дня взяти Тайвань під контроль, але Сі Цзіньпін, найагресивніший лідер Китаю останніх десятиліть, посилив риторику та агресію проти острова, що викликає побоювання щодо військової конфронтації.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.