Лідери ЄС пропонують щорічні дебати щодо допомоги Україні, – проєкт висновків саміту

Джерело: Reuters

Згідно з проєктом висновків саміту, лідери Європейського Союзу у четвер, 1 лютого,  запропонують проводити щорічні дебати щодо запланованого пакету допомоги Україні на 50 мільярдів євро для подолання опору з боку Угорщини.

В оновленні проєкту висновків саміту лідери ЄС погоджуються проводити щорічні дебати щодо пакету допомоги на основі звітів Європейської комісії.

“Європейська Рада щороку проводитиме дебати щодо впровадження механізму з метою надання вказівок щодо підходу ЄС до ситуації, що виникла внаслідок агресивної війни Росії проти України”, – йдеться в проєкті висновків від 30 січня, з яким ознайомилося Reuters.

Допомога розрахована на потреби України на 2024-2027 роки. Раніше Угорщина наполягала на щорічному перегляді пакету допомоги Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.

На міжнародному “саміті миру”, запланованому у Швейцарії на рівні керівників держав, очікується участь понад 160 країн, проте на сьогодні Російська Федерація не отримала запрошення.

26 лютого президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо демобілізації строковиків. Раніше цього ж дня йому направили на підпис проєкт закону, котрий стосується військовослужбовців, які закінчили строкову службу у 2024 році та перебувають на службі під час дії воєнного стану.