Лісові пожежі в Греції: прем’єр-міністр наказав провести нову евакуацію

Джерело: Euronews

Найбільша евакуація через лісову пожежу в історії Греції призвела до того, що 19 000 людей були змушені залишити свої міста та курорти.

Супутникові дані NASA показують, що лісові пожежі спалахували кілька днів, але на вихідних швидко поширилися через сильний вітер.

Лісові пожежі, які тривали тиждень тому на грецькому курортному острові Родос, у понеділок, 24 липня, зруйнували захисні споруди, змусивши евакуювати людей.

“Ми перебуваємо у стані війни — повністю зосереджені на пожежах. Найближчими днями й тижнями ми повинні залишатися у постійній готовності”, — сказав прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс.

Допомога продовжує надходити з Європейського Союзу та з інших країн, а протипожежні літаки з Туреччини приєдналися до гасіння пожеж на Родосі.

Вночі також було оголошена евакуація на західному острові Корфу, де вже перевезли понад 2000 людей, та на острові Евія.

Супутникові дані Європейської інформаційної системи про лісові пожежі показують, що цього року постраждало майже 40 000 гектарів Греції.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.