Літак Азербайджану наказало збити Міноборони РФ: азербайджанські ЗМІ оприлюднили документ

Джерело: Minval Politika
До редакції азербайджанського видання надійшов анонімний лист із матеріалами про збиття літака AZAL Embraer E190 поблизу Грозного 25 грудня 2024 року.
У листі міститься пояснювальна записка капітана ППО, який заявляє, що вогонь по літаку було відкрито за наказом Міністерства оборони Росії.
Також додані відео, аудіозаписи та деталі про неналежний технічний стан обладнання.
Редакція отримала фрагмент аудіозапису, на якому чути команду: “Вогонь! Вогонь, кажу!”, після чого пролунали вибух і команда на повторний запуск ракети: “Є схід. Пропущено. Повторно. Ще раз вогонь!” — у відповідь: “Є вогонь”.
Автор листа, який представився Дмитром Сергійовичем Паладичуком, повідомив, що ніс бойове чергування поблизу Грозного з 24 по 25 грудня.
За його словами, о 05:40 25 грудня він отримав наказ перейти до бойової готовності №1, а о 08:13:30 було віддано команду на знищення цілі. Перша ракета, як стверджується, не влучила, тому через кілька секунд був здійснений повторний запуск.
Редакція видання оприлюднила лише частину запису, підкресливши, що справжність документів офіційно поки не підтверджена, а решту матеріалів передано правоохоронцям.
На фотокопії пояснювальної вказано, що Паладичук служить у військовій частині №75564 у Хакасії. Відомо, що раніше він проходив службу у підрозділах ППО Росії, зокрема у Новосибірську.

Фото: Minval.az
“По суті поставлених мені запитань я, капітан Паладичук Дмитро Сергійович, можу пояснити наступне: я – командир БМ №274, начальник розрахунку, ніс бойове чергування з прикриття м. Грозний з 24.12.24 по 25.12.24 року. О 05:40 25.12.24 р. надійшла команда про перехід у готовність №1. О 05:48 я доповів про перехід у готовність №1 засобами стільникового зв’язку. На позиції стільниковий зв’язок нестійкий, інших стійких засобів зв’язку у мене не було. Були прокладені дроти оптоволоконні, але не під’єднані до терміналу, і не було цифрового телефону з набірним полем. О 08:11 станцією виявлення цілей було виявлено потенційну ціль, яку я взяв на точний супровід МРЛС, про що я доповів на ВКП 51-ї дивізії. О 08:13 я доповів оновлені координати: α = 338 градусів, D = 7000 м, H = 490 м, V = 118 м/с, курсом на 230 градусів. Мені телефоном дали команду ціль знищити. В оптику ціль видно не було через дуже густий туман, про що було повідомлено на ВКП. О 08 годині 13 хвилин 30 секунд я дав команду на ураження оператору. О 08 годині 13 хвилин 33 секунди ракета зійшла з направляючої. О 08 годині 13 хвилин 47 секунд ЦВС БМ-72В6 видав повідомлення, що ціль пропущено. О 08 годині 13 хвилин 48 секунд я дав команду на повторний обстріл. За даними МРЛС, перша ракета пішла, коли у цілі були такі координати: α = 319 градусів, D = 7300 м, H = 697 м, V = 80 м/с. Пуск другої ракети було здійснено, коли у цілі були такі характеристики: α = 311 градусів, D = 8000 м, H = 1300 м, V = 120 м/с”, – йдеться в пояснювальній.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв офіційно назвав причину катастрофи літака, заявивши, що борт обстріляли з землі.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.