Літаки, автомобілі, вагони: уряд схвалив проєкт рішення про вилучення рухомого майна РФ

Джерело: Міністерство економіки України

Сьогодні, 6 жовтня, Кабінет міністрів України схвалив проєкт указу президента України про введення в дію рішення РНБОУ щодо примусового вилучення майна Російської Федерації та її резидентів.

Проєкт документа передбачає вилучення понад 800 одиниць рухомого майна.

Згідно схваленого урядом проєкту указу президента пропонується, зокрема, вилучити:

  • близько 500 вагонів, піввагонів, платформ, цистерн і ін.;
  • нафтоналивний танкер;
  • понад 300 вантажних та легкових автомобілів;
  • автоцистерни;
  • будівельну техніку;
  • авіаційні двигуни.

Також буде вилучено 7 МіГ-25 ЗС РФ в неробочому стані, які підуть на запчастини до українських бойових літаків.

Згідно з законом “Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів”, примусове вилучення в Україні об’єктів права власності РФ та її резидентів здійснюється без будь-якої компенсації чи відшкодування.

“Проведено значну роботу з верифікації активів, якими володіє держава-агресорка на території України, уточнення наявних даних. Особливу увагу ми приділили доказовій базі – Україна повинна мати бездоганні юридичні позиції на випадок звернення агресора до міжнародних судових органів. Рухоме майно –  вагони, вантажівки, спеціальна техніка – працюватиме на економіку України чи посилюватиме обороноздатність нашої держави на фронті”, – зазначила очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.