Україна націоналізувала активи Міноборони РБ та групи компаній РФ

Джерело: Офіс генпрокурора

За матеріалами Офісу генпрокурора націоналізовано активи Міноборони Білорусі та групи компаній Росії. Відтак, в дохід України стягнуто належні їм активи – авіаційні двигуни до літаків АН “Руслан”.

Зображення: Офіс генпрокурора

Підставою для націоналізації майна стали матеріали кримінального провадження за фактом фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (ст. 110-2 КК України).

За даними слідства, з метою ремонту та продовження терміну експлуатації на державному підприємстві перебували авіаційні двигуни до літаків АН-124-100 “Руслан”, які належали Міністерству оборони РБ та російській групі компаній “Волга-Дніпро”.

Зображення: Офіс генпрокурора

Під час проведення санкціонованих обшуків двигуни вилучено та на них накладено арешт.

У Вищому антикорупційному суді доведено, що російська група компаній “Волга-Дніпро” сприяла завданню істотної шкоди національній безпеці України шляхом фінансування та матеріально-технічного забезпечення військової агресії РФ проти України.

Військово-політичне керівництво держави-агресорки залучало літаки АН “Руслан” до підготовки та проведення повномасштабного вторгнення РФ на територію України. Цими літаками транспортували військову техніку, доставляли військові вантажі і товари подвійного призначення з інших країн на територію РФ.

Зображення: Офіс генпрокурора

 

На Київщині в селі Колонщина збудують другу чергу “Чудо-містечка Хансена” – житла для внутрішньо переміщених осіб старшого віку. Проживання безплатне, сплата комунальних послуг також відсутня.

14 травня Держсекретар США Ентоні Блінкен, перебуваючи з візитом у столиці України, заявив, що Росія має заплатити за те, що вона зруйнувала, і США мають намір використати для цього заморожені російські активи.

У Генеральному штабі ЗСУ оновили оперативну інформацію станом на 23.00 14 травня щодо російського вторгнення. Зауважується, що з метою збереження життя наших військовослужбовців та уникнення втрат, оборонці здійснили маневр та перемістились на вигідніші позиції на Харківському та Покровському напрямках. Тоді як на Куп’янському напрямку українським захисникам вдалося відбити раніше втрачені позиції. Також на Краматорському напрямку ЗСУ мали успіх з покращення тактичного положення.

14 травня у низці областей України запровадили аварійні відключення електроенергії. Водночас енергоживлення об’єктів критичної інфраструктури не обмежуватиметься.

Станом на 14 травня Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.