Лондонська бібліотека відкрила доступ до архіву про Голокост
Джерело: The Guardian
Лондонська Бібліотека Вінера відкрила доступ до одного з найбільших у світі архівів про Голокост.
Нова онлайн-платформа бібліотеки, яка була відкрита у День пам’яті жертв Голокосту 27 січня, включає понад 150 тисяч записів, зібраних упродовж дев’яти десятиліть. Користувачі можуть переглянути листи, фотографії та брошури, які фіксують становлення фашизму у Великій Британії та Європі.
За словами директор бібліотеки Тобі Сімпсона, проєкт розроблявся понад десять років. Він висловив сподівання, що це допоможе бібліотеці знайти нову аудиторію вчених і стане “новим способом донести свідчення в цифрову епоху”.
На сайті бібліотеки вказано, що на онлайн-платформі розміщені документи, фотографії, стенограми, свідчення, звіти, твори та книги. Колекція Бібліотеки Вінера включає також вирізки із преси, рукописи, мемуари і твори мистецтва.
Бібліотека була заснована 90 років тому Альфредом Вінером, який виступав проти нацизму у 1920-х та 1930-х роках і збирав свідчення про антисемітизм і переслідування євреїв у Німеччині. Спочатку бібліотека називалась Єврейський центральний інформаційний офіс і розташовувалася в Амстердамі, однак у 1938 році була перенесена до Лондона.
- Партнерка чоловіка, який пережив Голокост, Джулі Ґрей виступила з критикою на адресу Ілона Маска, звинувачуючи його у байдужості до трагічної історії Аушвіца під час спільного візиту до концентраційного табору.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.