Лукашенко заявив, що на кордоні з Україною затримали кілька «диверсантів»

Джерело: Reuters

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив у п’ятницю, 16 лютого, що кілька “диверсантів”, у тому числі громадяни України та Білорусі, були затримані на українсько-білоруському кордоні у ході “контртерористичної операції”.

Виступаючи на заході в Мінську, Лукашенко заявив, що затримані “переповзали через наш кордон і перевозили вибухівку для здійснення диверсій насамперед у Росії та Білорусі”. 

Скільки саме людей затримано, він не повідомив.

Пізніше у своєму виступі Лукашенко заявив, що подібні групи затримували “два-три рази на тиждень”.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.