Львівська область стала першою в Україні, де більше немає релігійних громад РПЦ

Джерело: голова Львівської ОВА Максим Козицький

Львівська область стала першою в Україні, де більше немає зареєстрованих релігійних громад, які б підпорядковувались Російській православній церкві.

“Сьогодні історичний день для Львівщини: регіон очистився від релігійних громад, які підпорядковуються московському патріархату”, – зазначив Козицький.

Він повідомив, що до початку російської агресії проти України, у 2014 році, в регіоні налічувалось 66 громад Московського патріархату. Станом на 24 лютого 2022 року – початок повномасштабної війни – їх кількість скоротилась до 54.

З того часу до Православної церкви України (ПЦУ) приєдналось 27 громад, решта 27 – припинили існування за власною настановою.

“Доля цих релігійних громад укотре доводить відсутність майбутнього у маніпуляцій та задурювання. Існують лише два шляхи: правда або брехня. І правда обов’язково переможе!”, – додав глава Львівщини.

Козицький висловив сподівання, що невдовзі УПЦ МП зникне й в інших областях, ще до реалізації норм Закону України “Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій”.

“Те, якою Україна буде завтра, залежить від кожного з нас!”, – резюмував він.

  • 24 серпня Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій, який забороняє їхній зв’язок з РПЦ.

У Вроцлаві блискавка влучила у мультимедійний фонтан під час грози – інцидент зафіксували камери спостереження.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський назвав рішення Кароля Навроцького про позбавлення Володимира Зеленського ордена Білого Орла “неадекватним”, заявивши, що воно фактично принизило українського президента.

Рятувальники у Венесуелі врятували собаку, яка опинилася під завалами після серії землетрусів, що спричинили масштабні руйнування в окремих районах країни.

Студентку Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юліану Казнодій, яка 21 червня під час маршу “КиївПрайд” топтала прапори ЛГБТІК+, звільнили з роботи у б’юті-барі G × KYIV.

Власниця собаки, яку викрали ймовірно представники ТЦК та СП після нападу на її чоловіка під час вигулу тварини в Одесі, розповіла деталі інциденту та стан собаки після повернення.