Лише Шольц виступає проти постачання Україні ракет Taurus — Бундестаг
Джерело: глава комітету Бундестагу з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман у Twitter
“На цей момент” він не хоче постачати Taurus. “На цей момент” в Україні все ще гинуть люди. Чого він чекає? Канцлере, заради Бога? Він один блокує це рішення всередині коаліції. Це безвідповідально”, — написала Штрак-Циммерман.
3 вересня Bild писало, що у Німеччини зберігається недовіра до України щодо “можливого розгортання на території Росії”. Неназваний український чиновник сказав, що це “знову виправдання з боку Німеччини”.
Довідка. Taurus — керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів, які є аналогом британських Storm Shadow. Останні вже використовуються українськими військовими.
Taurus запускають винищувачі, а надалі вони самостійно знаходять свої цілі й можуть летіти під радарами. Ці ракети вважають ефективними проти захищених цілей, зокрема командних бункерів чи складів боєприпасів.
- На дев’ятий день повномасштабного вторгнення Росії на територію України лідер Кремля Володимир Путін звернувся до президента Франції Емманюеля Макрона та канцлера Німеччини Олафа Шольца із закликом визнати анексію Криму.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.