Литва долучиться до країн Євросоюзу, в яких заборонено хутряні ферми
Джерело: LRT та пресслужба Сейму Литовської Республіки
Литовські законодавці ухвалили закон, згідно з яким з 2027 року всі хутряні ферми в країні будуть зобов’язані припинити свою роботу.
Планується, що власникам ферм буде виплачено компенсацію, розмір якої становитиме 3 євро за одного хутрового звіра, якщо комерційна діяльність буде припинено до 2025 року та 2 євро – якщо до 2026 року. У разі закриття бізнесу в останній рік перехідного періоду, його власник отримає всього 1 євро компенсації за тварину.
Водночас уряд погодився компенсувати виплати у межах скорочення працівників ферм і покрити витрати, пов’язані зі знесенням будівель, знищенням обладнання та утилізацією відходів.
“Ми досягли рівня зрілості, щоб не продовжувати діяльність, яка завдає болю”, – прокоментувала Іева Пакаркліте з ліберальної “Партії свободи”, що входить до панівної коаліції.
За її словами, основними ринками збуту хутра вважаються Росія та Китай, тоді як попит на нього в Європейському Союзі з кожним роком падає.
При цьому законодавці переконані, що забезпечити добробут тварин на хутрових фермах – неможливо.
“Пів року тому показували трансляції секретних камер, як поводяться з тваринами, яких нібито “по-людськи” душать у камерах і “по-людськи” позбавляють їх життя. Немає нічого іншого, крім садистської та дуже жорстокої поведінки щодо тварин”, – зауважила голова комісії з охорони навколишнього середовища Айсте Гедвілене.
Варто додати, що Литва стане 20 країною в Європі, де діє заборона на виробництво хутра. Примітно, що Латвія, Естонія та Німеччина, де вже діє цей закон, не виплатили підприємцям жодних компенсацій.
- У Фінляндії на хутрових фермах присплять 50 тисяч тварин у межах боротьби із пташиним грипом. Здебільшого це стосується норок.
- У Фінляндії, на хутрових фермах у Південній і Центральній Пох’янмаа, виявили нові випадки пташиного грипу.
- Обидві країни мають спільний кордон в Арктиці. І хоча існує огорожа, яка не дозволяє північним оленям перетинати кордон, проте її частина знаходяться в аварійному стані, тому цього року вже 42 норвезькі олені перетнути кордон з Росією.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.
У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.
У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.