Литва надасть Україні довгостроковий пакет військової допомоги на 200 млн євро
Джерело: спільна пресконференція з президентами України й Литви
Президент Литви Гітанас Науседа в середу, 10 січня, повідомив, що Литва надасть Україні довгостроковий пакет військової допомоги на суму 200 млн євро.
“У січні ми знову направимо в Україну боєприпаси, генератори, системи детонації, а в лютому – бронетранспортери М577. Будемо тренувати українських солдатів і зміцнювати співпрацю в оборонній промисловості”, – сказав президент Литви.
Своєю чергою, міністр оборони Литви Арвідас Анусаускас додав, що “Литва не втомиться підтримувати боротьбу України за свободу, як ми самі не втомлюємося протягом 50 років прагнути до відновлення незалежності Литви”.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський зараз перебуває з візитом в Литві, а згодом відвідає Естонію та Латвію.
- На щорічному тристоронньому саміті у Таллінні зберуться президенти країн Балтії. Вони обговорюватимуть багато питань регіональної співпраці, зокрема допомогу Україні.
- Варшавські посли країн Балтії висловили своє невдоволення польському уряду у зв’язку з тим, що польські перевізники блокують рух вантажного автотранспорту на кордоні з Україною.
- Україна, Естонія, Латвія та Литва бойкотуватимуть саміт Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) після запрошення на нього міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.