Литва оголосила про створення коаліції з розмінування України

Джерело: сайті Міністерства оборони Литви.

Литва вирішила створити коаліцію з розмінування України та запрошує країни, які мають можливість навчати саперів або надавати українським військовим необхідне обладнання, долучитися до ініціативи.

“Ми створюємо коаліцію з розмінування з метою об’єднання та координації поточної і майбутньої підтримки України у цій сфері. Коаліція створюється за принципом підготовки українських військових “навчи та оснасти”, яка вже проходить у Литві разом з Фінляндією, Ісландією, Норвегією, Швецією, до неї має намір приєднатися Данія. Ми запрошуємо країни долучитися до цієї коаліції інструкторами та обладнанням”, – сказав міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Також він підкреслив, що зараз потрібна велика та швидка підтримка з боку західних країн контрнаступу України, щоб якнайшвидше закінчити війну та допомогти Україні перемогти.

Вартість останнього литовського пакету підтримки України в липні становить 24 мільйони євро.

Зазначимо, що завдяки підтримці уряду Республіки Корея до кінця року Україна отримає щонайменше 10 машин для гуманітарного розмінування.

За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, гуманітарне розмінування – один із пріоритетних напрямів допомоги Україні з боку Південної Кореї.

Очільниця Мінекономіки зазначила, що підтримка партнерів у гуманітарному розмінуванні вкрай необхідна Україні, адже понад 174 тисячі квадратних кілометрів України можуть бути потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами. Це майже вдвічі більше, ніж площа Республіки Корея.

“Завдяки підтримці Республіки Корея до кінця року отримаємо щонайменше 10 машин для гуманітарного розмінування. Вони вкрай необхідні, адже зараз по всій країні працює не більше 20 таких машин”, – зауважила міністерка.

“Укрзалізниця” запустила сервіс спецзамовлення квитків для військовослужбовців, завдяки якому у разі відсутності квитків у продажу військові зможуть їх забронювати онлайн.

В міністерстві закордонних справ Великої Британії сьогодні, 6 грудня, оголосили про нові санкції проти російської “воєнної машини” в Україні.

Російського військового, який на Харківщині відкрив вогонь по автомобілю із цивільними, засудили до 15 років позбавлення волі.

Україна очолила список Глобального індексу мілітаризації (GMI) за 2023 рік, обігнавши Ізраїль, який лідирував з 2007 року.

На Херсонщині бійці Національної гвардії України знищили російський зенітно-ракетний комплекс “Витязь”.