Литва оголосила про створення коаліції з розмінування України
Джерело: сайті Міністерства оборони Литви.
Литва вирішила створити коаліцію з розмінування України та запрошує країни, які мають можливість навчати саперів або надавати українським військовим необхідне обладнання, долучитися до ініціативи.
“Ми створюємо коаліцію з розмінування з метою об’єднання та координації поточної і майбутньої підтримки України у цій сфері. Коаліція створюється за принципом підготовки українських військових “навчи та оснасти”, яка вже проходить у Литві разом з Фінляндією, Ісландією, Норвегією, Швецією, до неї має намір приєднатися Данія. Ми запрошуємо країни долучитися до цієї коаліції інструкторами та обладнанням”, – сказав міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.
Також він підкреслив, що зараз потрібна велика та швидка підтримка з боку західних країн контрнаступу України, щоб якнайшвидше закінчити війну та допомогти Україні перемогти.
Вартість останнього литовського пакету підтримки України в липні становить 24 мільйони євро.
Зазначимо, що завдяки підтримці уряду Республіки Корея до кінця року Україна отримає щонайменше 10 машин для гуманітарного розмінування.
За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, гуманітарне розмінування – один із пріоритетних напрямів допомоги Україні з боку Південної Кореї.
Очільниця Мінекономіки зазначила, що підтримка партнерів у гуманітарному розмінуванні вкрай необхідна Україні, адже понад 174 тисячі квадратних кілометрів України можуть бути потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами. Це майже вдвічі більше, ніж площа Республіки Корея.
“Завдяки підтримці Республіки Корея до кінця року отримаємо щонайменше 10 машин для гуманітарного розмінування. Вони вкрай необхідні, адже зараз по всій країні працює не більше 20 таких машин”, – зауважила міністерка.
- Хорватія планує провести у Загребі в жовтні конференцію з розмінування територій України.
- Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Франція надасть Україні додаткове інженерне обладнання для розмінування територій.
27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.
До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.
27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.
У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.
Російська пропаганда запустила масштабну кампанію дезінформації, поширюючи фейки про нібито “звірства ЗСУ” на території Курської області. Мета — мобілізувати населення РФ на підтримку війни та виправдати злочини проти людяності.