Литва передала Україні бронетранспортери М577
Джерело: Міноборони Литви
Вчора, 5 квітня, Литва передала Збройним силам України бронетранспортери М577.
За даними оборонного відомства Литви, техніка вже прибула до України. Одначе, у Міноборони Литви не вказали кількість переданих командно-штабних машин.
“Безперервність підтримки України – наша стратегічна мета. Зброя і техніка, що поставляються нами та нашими союзниками, роблять вирішальний внесок у боротьбу України за незалежність і безпеку Європи в цілому. Ми надаватимемо підтримку Україні стільки, скільки це необхідно”, – заявив міністр національної оборони Лаурінас Кащюнас.
Загалом військова підтримка від Литви охоплює зброю, амуніцію, безпілотники, засоби боротьби з дронами, навчання солдатів та ремонт важкої техніки.
У Міноборони зазначили, що Литва вже розробила довгостроковий план підтримки України, який передбачає пакет військової допомоги в розмірі 200 мільйонів євро на нові закупівлі в період 2024-2026 років.
За даними оборонного відомства Литви, від початку війни Литва надала Україні військову допомогу на суму близько 605 млн євро.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Литва закупить для України 3 тисячі литовських безпілотників, а також виділить 15 млн євро на програми реабілітації поранених українських військових.
- 4 квітня Україна та Литва визначили ключові пункти та узгодили графік роботи над підготовкою двосторонньої безпекової угоди.
- За результатами домовленості міністрів енергетики країн Литва передасть Україні енергообладнання для теплових електростанцій.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.