Литва передала Україні бронетранспортери М577

Джерело: Міноборони Литви
Вчора, 5 квітня, Литва передала Збройним силам України бронетранспортери М577.
За даними оборонного відомства Литви, техніка вже прибула до України. Одначе, у Міноборони Литви не вказали кількість переданих командно-штабних машин.
“Безперервність підтримки України – наша стратегічна мета. Зброя і техніка, що поставляються нами та нашими союзниками, роблять вирішальний внесок у боротьбу України за незалежність і безпеку Європи в цілому. Ми надаватимемо підтримку Україні стільки, скільки це необхідно”, – заявив міністр національної оборони Лаурінас Кащюнас.
Загалом військова підтримка від Литви охоплює зброю, амуніцію, безпілотники, засоби боротьби з дронами, навчання солдатів та ремонт важкої техніки.
У Міноборони зазначили, що Литва вже розробила довгостроковий план підтримки України, який передбачає пакет військової допомоги в розмірі 200 мільйонів євро на нові закупівлі в період 2024-2026 років.
За даними оборонного відомства Литви, від початку війни Литва надала Україні військову допомогу на суму близько 605 млн євро.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Литва закупить для України 3 тисячі литовських безпілотників, а також виділить 15 млн євро на програми реабілітації поранених українських військових.
- 4 квітня Україна та Литва визначили ключові пункти та узгодили графік роботи над підготовкою двосторонньої безпекової угоди.
- За результатами домовленості міністрів енергетики країн Литва передасть Україні енергообладнання для теплових електростанцій.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.