Литва передасть новий пакет військової допомоги Україні
Джерело: пресслужба Міністерства оборони Литви
Міністерство національної оборони Литви в п’ятницю, 9 серпня, оголосило про новий пакет військової допомоги Україні, який включатиме системи боротьби з безпілотниками, транспортно-логістичні засоби та інше озброєння.
“Ми допомагали, допомагаємо і будемо допомагати Україні у боротьбі з агресором. Незабаром Литва передасть критично необхідні системи протиповітряної оборони малої дальності Україні. Також щодня будемо передавати іншу військову техніку, озброєння та системи, необхідні на полі бою. Наша підтримка – це інвестиція у нашу власну безпеку”, – сказав міністр національної оборони Лаурінас Кащюнас.
До нового пакета допомоги увійдуть:
- 14 бронетранспортерів М113;
- ЗРК малої дальності разом з ракетами до нього;
- системи РЕБ;
- засоби індивідуального придушення безпілотників;
- всюдиходи із запчастинами;
- вантажні причепи та навантажувачі;
- гвинтівки, боєприпаси та димові заряди.
Литва підтримує Україну з перших днів повномасштабного вторгнення Росії і вже передала військову допомогу на понад 641 мільйон євро.
- 26 червня президент Литви Гітанас Науседа повідомив, що країна виділить не менш 0,25% ВВП на підтримку безпеки та оборони України.
- Литовський оператор електростанцій Ignitis Gamyba уклав угоду з українським оператором розподільчих мереж щодо передачі обладнання Вільнюської ТЕЦ-3.
- В п’ятницю, 28 червня, в Міністерстві енергетики України повідомили, що Литва передасть Україні потужний автотрансформатор.
Триває 1117-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 894 тисячі осіб.
Президент Росії Володимир Путін та інші офіційні особи РФ просувають фейковий наратив, звинувачуючи українських військових нібито у воєнних злочинах під час операцій у Курській області, щоб зірвати переговори про 30-денне перемир’я.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 березня. Від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 березня. Від початку цієї доби відбулося 123 бойових зіткнення.
Росія різко скоротила постачання дизельного пального до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи. У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі – з 1,27 млн тонн у січні до 684 тис. тонн, повідомляє Центр цінових індексів.