Литва надасть Україні обладнання Вільнюської ТЕЦ
Джерело: пресслужба литовської компанії
Литовський оператор електростанцій Ignitis Gamyba уклав угоду з українським оператором розподільчих мереж щодо передачі обладнання Вільнюської ТЕЦ-3.
Хоча Ignitis Gamyba не уточнює, з якою українською компанією було підписано угоду, за даними Deutsche Welle, йдеться про Хмельницькобленерго.
“Ми підписали контракт, який дозволяє нам збільшити масштаби гуманітарної допомоги Україні. Ми вибрали обладнання ТЕЦ-3 цілеспрямовано — воно не тільки підходить для енергетичної інфраструктури України, а й відповідає потребам, заявленим оператором електромереж”, – прокоментувала Аста Сунгайлене, керівник Ignitis Gamyba.
Вільнюська ТЕЦ-3 була зупинена у 2015 році через високі експлуатаційні витрати, хоча до цього вона працювала 30 років і постачала тепло близько половині домогосподарств Вільнюса.
Ignitis Gamyba підтверджує, що обладнання ТЕЦ-3 є повністю працездатним, попри дев’ятирічний простій.
У переданий пакет входить понад 300 одиниць критичного обладнання. З міркувань безпеки компанія не розкриває інформацію про номенклатуру обладнання, потужності та електростанції, для яких воно призначене.
Процес передачі обладнання відбуватиметься у кілька етапів.
- Німеччина виступила з ініціативою надати Україні обладнання зі своїх закритих теплових електростанцій (ТЕС), щоб допомогти країні впоратися з енергетичною кризою, що загострилася після останніх російських ударів.
- Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко заявив, що компанія співпрацює щонайменше з 10 країнами Європи, щоб залучити обладнання для відновлення пошкоджених російськими обстрілами енергетичних об’єктів.
- У квітні повідомляли, що Литва надасть Україні обладнання для відновлення пошкоджених російськими ударами енергетичних об’єктів, повідомив міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс.
Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк поінформував про втрати ворога за вересень. Зокрема за місяць втрати російських військ в Україні становлять 38130 особового складу.
Росія ризикує піти шляхом повернення до репресивних сталінських практик, і відновлення демократії в країні може зайняти кілька поколінь, заявили учасники міжнародної конференції у Вільнюсі, присвяченої пам’яті Леонідаса Донскіса.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 жовтня. Ситуація на Покровському і Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Лиманському напрямку.
Досі Росії вдається закуповувати електронні компоненти західних компаній для своїх ракет, які росіяни націлюють на українські міста. Переважно постачання відбуваються через китайські та гонконгські фірми-одноденки, котрі, своєю чергою, змушують Росію суттєво переплачувати.
У Центрі національного спротиву повідомили, що тимчасово окупована Горлівка та єдине в Україні підприємство, яке виробляло високоякісну вибухову речовину для спорядження боєприпасів та мононітрохлорбензол Горлівський хімзавод, сьогодні – могильник хімікатів. Нині концентрація отрути у ґрунтових водах тут перевищена у 150 тисяч разів.