Україна отримає від Литви обладнання однієї ТЕЦ та трансформатор

Джерело: lrt.lt

Литва надасть Україні обладнання для відновлення пошкоджених російськими ударами енергетичних об’єктів, повідомив міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс.

Влада Литви передасть обладнання з Вільнюської ТЕЦ, яка наразі не працює, а також частину обладнання з Ігналинської АЕС і складів енергетичних компаній.

Також відправлять великий трансформатор на 30 кіловатів.

Вільнюська теплоелектростанція припинила роботу ще у 2016 році. Наразі на її обладнанні проводиться профілактична робота і випробування приладів згідно з плановими графіками, повідомили литовці.

“Ми дамо все, що їм потрібно. На 80 відсотків у Харкові зруйновано всю мережу – і тепло, і електроенергію. Якщо ми не допоможемо, то до зими українці не зможуть відновити мережу, буде дуже важко”, – зазначив Крейвіс.

60-річній жінці, яка осквернила могили військових у Києві, оголосили підозру.

Сенатори одразу обох провідних партій США представили законопроєкт, за яким пропонують визнати Росію державою-спонсором тероризму. 

Сьогодні, 21 червня, обмеження споживання електроенергії діятимуть протягом всієї доби. Проте, з 13:00 їх вимушено посилять. Про це розповіли в пресслужбі “Укренерго”.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.