Німеччина запропонувала Україні надати обладнання з закритих ТЕС

Джерело: телемарафон

Німеччина виступила з ініціативою надати Україні обладнання зі своїх закритих теплових електростанцій (ТЕС), щоб допомогти країні впоратися з енергетичною кризою, що загострилася після останніх російських ударів.

За словами енергетики України Германа Галущенко, ідея передачі обладнання вже була запропонована Литвою, проте Німеччина, маючи значно більшу кількість закритих ТЕС, може надати Україні більший обсяг необхідного обладнання.

“Це не тільки Литва. Щойно був Роберт Габек, віцеканцлер Німеччини, він запропонував можливість подивитися на німецькі закриті об’єкти, які можна використати”, – розказав Галущенко.

Він також додав, що наявне обладнання може потребувати ремонту, але Україна готова здійснити необхідні роботи, аби обладнання було готове до використання в зимовий період.

Герман Галущенко також прокоментував ситуацію в енергетичній галузі, зазначивши, що на деяких пошкоджених об’єктах ще триває розбір завалів.

“Зараз багато з’явилося експертів, які все знають (і кажуть, що, – ред.) завтра буде блекаут і тотальна катастрофа. Це все брехня, тотального блекауту в Україні не буде”, – сказав він. “Все залежить від обсягу ударів. На жаль, немає жодних сумнівів у тому, що вони триватимуть. Лівобережна частина України більш вразлива”.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.