Литва погодила виділення 800 тисяч євро на два проєкти в Україні
Джерело: LRT
Уряд Литви ухвалив виділення Україні 800 тисяч євро, які скерують на підготовку типового проєкту школи та зміцнення адміністративного потенціалу Агентства з питань відновлення України.
Протягом 20 місяців планують підготувати стандартний технічний проєкт “Школа майбутнього в Україні”. Його попередньо оцінили у 500 тисяч євро.
Інший проєкт отримає грант у розмірі 300 тис. євро. Його планують розробляти протягом 9 місяців.
Також члени Кабміну під час засідання представили вже реалізовані проєкти або такі, що завершуються. Зокрема будівництво мобільного житлового містечка на 36 сімей у Бородянці та ремонт дитячого садка “Рута” в Ірпені, відкриття якого заплановано на 24 серпня.
Також Литва завершує ремонт ліцею у Бородянці. Його відкриття планується у жовтні. Також підготовлена модель для модернізації розподільної мережі оператора енергопостачання “Миколаївобленерго”.
- Під час онлайн-зустрічі з очільником МОЗ України Віктором Ляшком канцлерка уряду Литви Гедре Бальчітіте повідомила, що її країна виділить 6 мільйонів євро на розвиток української системи реабілітації.
Сьогодні, 24 грудня, на Сумщині рятувальники потрапили під повторний ворожий удар під час ліквідації пожежі.
У застосунку “Армія+” запроваджено нову програму для військових під назвою “Плюси”, яка надаватиме захисникам різноманітні преференції.
Сьогодні, 24 грудня, в окупованому Бердянську вибухнула автівка. Ймовірно, вона належала голові окупаційної ради міста Василю Нечету.
У вівторок, 24 грудня, російські війська скинули вибухівку з дрона на мирних жителів у Херсонській області. Внаслідок нападу двоє цивільних зазнали поранень.
Українська колядка “Сумний святий вечір” є особливим явищем народної творчості, що виникло у важкі повоєнні роки. Її створення припадає на період після Другої світової війни, коли український народ зазнавав страждань і бореться за свою свободу, яку радянський режим хотів знищити. Колядка є свідченням тих часів, коли святкування Різдва відбувалося на тлі боротьби УПА проти радянської влади, репресій та економічних труднощів.