Литва скерує майже €32 млн на освіту для українських переселенців — LRT

Джерело: LRT

Уряд Литви спрямує майже 32 мільйони євро на підтримку освіти українців, які залишили країну через війну. Виділені кошти розподілять між студентами та школярами, повідомляє LRT.

На навчання українських студентів у литовських університетах передбачено 3 мільйони євро. Ці гроші покриють часткову компенсацію вартості навчання та стипендії. Спочатку Міністерство освіти, науки та спорту пропонувало збільшити фінансування до 4,2 мільйона євро, але Міністерство фінансів скоригувало суму до 3 мільйонів, що й було затверджено урядом.

Ще 28,7 мільйона євро підуть на навчання українських дітей у муніципальних і приватних школах Литви. Фінансування охоплює програми дошкільної, передшкільної та загальної освіти.

Державна підтримка стосується українських студентів, які вступили до литовських вишів у 2022–2023 роках і продовжують навчання. Для тих, хто вступив у 2024 році, державне фінансування припинилося з вересня, однак деякі університети продовжують покривати їхнє навчання власним коштом.

У Міністерстві фінансів зазначили, що рішення про фінансування освіти українських студентів після 1 вересня ухвалять пізніше, коли стане відома точна кількість тих, хто продовжить навчання.

Спецпредставник президента Дональда Трампа на Близькому Сході залишає Росію спільно із Марком Фогелем – американським вчителем, якого США визнали “неправомірно ув’язненим”. Про це у вівторок заявив радник з національної безпеки Майк Волц.

У США 9 лютого пройшла фінальна гра сезону в професійному американському футболі (НФЛ), відома як Супербоул, під час якої показали тизер-трейлер майбутньої спортивної драми “Формула-1”.

11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.

Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців. 

Президент України Володимир Зеленський привітав ухвалення закону про придбання обладнання для добудови енергоблоків Хмельницької АЕС. Він сказав, що критикам цього рішення “невигідна дешева енергія в Україні”.