Литва виділяє понад 5 млн євро на відновлення українських шкіл і дитсадків

Джерело: Delfi

У середу, 29 травня, уряд Литви погодив постанову міністерства фінансів про виділення 5 млн євро на підтримку освіти в Україні.

Ці кошти скерують на відновлення зруйнованих шкіл та дитячих садочків українських міст, а також на облаштування бомбосховищ та встановлення інших засобів захисту.

“На тлі російської війни проти України, що триває, ми маємо допомогти українцям зберегти надію на майбутнє. Для цього надзвичайно важливою є можливість здійснювати просвіту молодого покоління навіть в умовах війни – із забезпеченням навчання дітей, попри постійний ризик авіаударів”, – заявила міністерка фінансів Литви Гінтаре Скайсте.

Виділені кошти доповнять двосторонні проєкти з відновлення та сприятимуть розширенню підтримки з боку міжнародної спільноти.

Отримані фінансові ресурси перерахують на рахунок Міністерства освіти і науки України в Національному банку країни.

У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.