«Людмила загинула як героїня»: історія загиблої на фронті волонтерки

Джерело: Мирослава Малик/Facebook

Журналістка інформагентства “Новинарня” Мирослава Малик розповіла історію знайомства з волонтеркою Людмилою, яка загинула на фронті.

Мирослава розповіла, що познайомилась з жінкою, коли привезла до Фастівського моргу тіла загиблих. 

“Дякую вам, за те що ви зустріли їх там. Мого брата і його друзів. Велике дякую”, – пізніше написала жінка журналістці.

А потім Людмила написала знову й надіслала фотографії з медаллю на грудях.

“Я тепер щаслива. Я продовжую справу своїх хлопців! Маю першу нагороду. За волонтерство. І чекаю на перше звання!”, – написала тоді Людмила.

Вона розповіла, що служить недалеко від Києва, але “думає про те, щоб рухатися далі, бо відчуває себе потрібною там, де дійсно треба люди і руки”.

Пізніше Мирослава Малик дізналась, що Людмила “вдалася до хитрощів” і демобілізувалася зі ЗСУ на підставі того, що в неї загинув брат, а тоді знову мобілізувалася, проте вже на бойову посаду.

Фото: Lyudmila Luda/Facebook

Там вона вчилась водити авто, складала екзамен та проходила курси по FPV-дронах. 

“Сьогодні я передивилася її галерею фотографій. Жінка у військовій формі. Жінка з волонтерською допомогою. Жінка з собаками. Жінка з котами. Здається, у неї вдома тварин, мов у притулку! Жінка із дітьми. Зі старшим хлопчиком та молодшою дівчинкою. Якась із фотографій красивої жінки у військовій формі вицвітатиме під сонцем цього літа на хресті. Людмила загинула як героїня”, – написала журналістка.

Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна. 

Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.

Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.

Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.

Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.