Люди похилого віку можуть нарощувати м’язову масу, силу та рухливість – дослідження

Джерело: The Washington Post

Згідно з результатами нового дослідження, люди похилого віку, які раніше не тренувалися, можуть безпечно починати підіймати вантажі та швидко нарощувати значну м’язову масу, силу та рухливість.

“Це свідчить, що здорові люди похилого віку, безумовно, можуть реагувати на силові тренування, їхні м’язи все ще пластичні”, – сказав Томмі Лундберг, дослідник фізичних вправ із Каролінського інституту у Швеції.

Лундберг додав, що дослідження свідчать, що літнім людям ніколи не пізно почати займатись спортом.

Щоб дослідити це, співавтори залучили 29 здорових літніх чоловіків і жінок. Дослідження складалося з двох груп. До групи “молодших похилого віку” увійшло 17 осіб у віці від 65 до 75 років. У групі “старших похилого віку” були особи щонайменше віком 85 років. Усі вони жили самостійно і не хворіли на виснажливі захворювання. Раніше ніхто з них регулярно не тренувався.

Дослідники виміряли поточну силу та м’язову масу кожного, а потім познайомили їх із тренуваннями та з базовою процедурою опору для всього тіла з використанням тренажерів.

Учасники дослідження тренувались тричі на тиждень під наглядом протягом 12 тижнів. Групи “молодших” і “старших” досягли успіху в тренуваннях.

Співавтор дослідження Ван Лун сказав, що ключовий висновок дослідження полягає в тому, що не існує вікових обмежень для здатності нашого тіла адаптуватися та вдосконалюватися.

“Ви ніколи не надто старі, щоб почати займатися спортом”, – зазначив він.

Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

В столиці Австрії Відні чоловік вбив трьох жінок у борделі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

В Держприкордонслужбі повідомили, що затримали декілька груп порушників, які намагалися незаконно потрапити до Словаччини.