Люди з інвалідністю в Україні зможуть складати іспит на посвідчення водія на спецавто

Джерело: Кабінет Міністрів України

В Україні особи з інвалідністю тепер мають можливість складати практичний іспит для отримання водійського посвідчення на спеціально обладнаних автомобілях.

За інформацією від Міністерства цифрової трансформації, п’ять таких спеціальних автомобілів вже були надані до регіонів, де реалізується проєкт  “Автошколи для осіб з інвалідністю”: Київ, Львів, Одесу, Дніпро та Кам’янець-Подільський.

Зазначається, що ці автомобілі обладнані додатковими педалями та важелями для ручного керування, які налаштовуються залежно від потреб конкретної особи з інвалідністю. Також вони оснащені джойстиком для зручного управління електронікою. Такий крок робить послуги сервісних центрів МВС більш доступними та зручними для осіб з інвалідністю.

Раніше було повідомлено, що розпочалося пілотне навчання для цільової групи щодо отримання водійських прав категорії С1. Міністерство внутрішніх справ активно розглядає можливість розширення цієї послуги, враховуючи потреби осіб з інвалідністю та сприяючи їхньому можливому працевлаштуванню.

Теоретична частина підготовки складає 74 години, а практична – 58,5 годин. Учні проходитимуть практичну частину навчання в автошколі, використовуючи спеціально обладнаний автомобіль Ford Transit із ручним керуванням.

До участі у навчанні можуть приєднатися особи з порушенням опорно-рухового апарату, а також особи із порушеннями функцій слуху та зору, які мають дійсну на момент подання документів медичну довідку форми №083/о.

Для вступу необхідно подати заяву на ім’я керівника автошколи та підготувати наступні документи: копію паспорта громадянина України, копію облікової картки платника податків, медичну довідку форми №083/о та фотокартку розміром 3,5 х 4,5 см.

Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

В столиці Австрії Відні чоловік вбив трьох жінок у борделі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

В Держприкордонслужбі повідомили, що затримали декілька груп порушників, які намагалися незаконно потрапити до Словаччини.