Лижники забруднюють гори «вічними хімікатами» – дослідження

Джерело: The Guardian

Лижники залишають “вічні хімікати” в снігу на гірськолижних трасах, які з таненням снігу потрапляють в підземні води та осідають в грунті.

Пер- та поліфторалкільні речовини (PFAS) – це група з приблизно 10 000 хімічних речовин, створених людиною, які часто застосовуються в промисловості, зокрема при виготовленні багатьох споживчих товарів. Через свою стійкість до розпаду у навколишньому середовищі їх називають “вічними хімікатами”.

Дослідження, проведені Інститутом Джеймса Хаттона в Абердині та Університетом Граца в Австрії, показали, що 14 різних типів хімікатів PFAS, які зазвичай використовуються в лижному воску, були знайдені в ґрунтах сімейних гірськолижних місць в австрійських Альпах. На цих курортах концентрація хімікатів була значно вищою, ніж там, де лижники не катаються.

За словами провідної дослідниці Вікторії Мюллер, навіть там, де немає катання на лижах, все одно спостерігаються невеликі зростання концентрації цих хімічних сполук, оскільки вони дуже широко поширилася в навколишньому середовищі за останні роки.

Лижники використовують віск, щоб зробити лижі більш слизькими і швидше кататися по трасі. Результати дослідження свідчать, що хімічні речовини в воску залишаються в снігу надовго після того, як лижник досягає нижньої частини схилу.

Зазначається, що лижний віск, що містить хімічні речовини PFAS, нещодавно був заборонений на деяких найкращих курортах і в професійних гонках через ймовірну токсичність.

Унаслідок російської атаки на Київ у ніч на 28 червня постраждало двоє людей. Найбільше пошкоджень зафіксовано в Дарницькому районі, де виникло кілька пожеж.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.