MAGA тріщить по швах на очах всієї Америки – The Telegraph
Джерело: The Telegraph
У Сполучених Штатах Америки нині зростає розкол у MAGA-крилі Республіканської партії. Зокрема конфлікт між розробником та винахідником Ілоном Маском та старшим радником президента Дональда Трампа Пітера Наварро оголив різкі суперечності, пише оглядач, телеведучий та автор видання Джейк Саймонс.
Впливовий політичний рух на підтримку Дональда Трампа, котрий об’єднує виборців із різних соціальних груп — від робітничого класу до ультраконсерваторів, — починає втрачати єдність. Нещодавні події свідчать про поглиблення внутрішніх суперечностей, зокрема через торговельну політику глави Білого дому.
Маск, котрий раніше беззаперечно підтримував Трампа, днями розкритикував його протекціоністські тарифи, закликавши до створення зони вільної торгівлі між США та Європою. У своєму дописі в соцмережі X мільярдер поширив відео з відомим економістом Мілтоном Фрідманом, який захищав вільну торгівлю як шлях до інновацій, миру та добробуту.
Це, своєю чергою, викликало різку відповідь Пітера Наварро, головного радника Трампа з питань торгівлі. Він звинуватив Маска у захисті власних бізнес-інтересів і заявив, що Tesla є “збиральним цехом”, що використовує “дешеві іноземні деталі”. Очільник DOGE не залишився у боргу, назвавши Наварро “тупішим за мішок цегли” й додав, що Tesla є найбільш вертикально інтегрованим автовиробником США.
Автор пояснює, що розбіжності між прихильниками вільного ринку та економічними націоналістами всередині табору Трампа стають дедалі глибшими. Попри перемогу на виборах 2024 року, коаліція, що привела Трампа до влади, може не витримати тиску суперечливої політики президента. Його водночасній підтримці дерегуляції всередині країни та протекціонізму на міжнародній арені дедалі складніше знаходити логічне обґрунтування.
Переконлива перемога Трампа у 2024 році кинула виклик гравітації , оскільки вона здатна об’єднати виборців із надзвичайно різними інтересами та переконаннями. Значною мірою це було протестне голосування проти стероїдів, вираження огиди до дискредитованого старого ліберального ладу та ентузіазму щодо плану денного Трампа: рухайся швидко і ламай речі. Проте з часом це все більше виглядає як одноразове диво, яке навряд чи переживе контакт із тією реальністю, яку Трамп починає кидати на своїх прихильників, – наголошує Саймонс.
Трампівська “гора” з ідеологічно строкатих союзників хитається. І цей розкол може стати початком її краху.
Чи вірить Трамп, що він може пробитися крізь цю бінарність? Чи він зовсім не розуміє цього? У будь-якому випадку, з внутрішнім оточенням президента, яке розпадається на частини, та його різноманітними прихильниками, готовими відчути біль у своїх кишенях, гора Трампа може ось-ось звалитися, – резюмував автор.
Та поки тривають суперечності між прихильниками чинного глави Білого дому, 9 квітня він оголосив про запровадження 90-денної паузи на нові торговельні мита, за винятком Китаю, для якого тарифи підвищуються до 125%.
Трамп повідомив, що “санкціонував 90-денну ПАУЗУ та суттєво знижений взаємний тариф протягом цього періоду на 10%, який також набуває чинності негайно”.
Довідка. Make America Great Again (“Зробімо Америку великою знову”) — гасло кампанії, яке використовується в американській політиці та було популяризоване Дональдом Трампом у своїй президентській кампанії 2016 року. Рональд Рейган використовував аналогічне гасло Let’s make America great again у своїй успішній президентській кампанії 1980 року. Білл Клінтон також використав цю фразу у виступах під час своєї успішної президентської кампанії 1992 року та у радіорекламі, що виходила в етер для президентської кампанії 2008 року його дружини Гілларі Клінтон.
Наразі ультраправі політики у Республіканській партії представлені MAGA-крилом.
- 9 квітня держави-члени Європейського Союзу проголосували за запровадження торгівельних контрзаходів проти Сполучених Штатів.
- Міністерство фінансів Китаю оголосило про введення 84% мита на всі товари, що імпортуються з США.
- Голова Рада економічних радників США Стів Міран закликав інші країни не вводити дзеркальні мита проти США і пояснив це тим, що Штати буцімто забезпечують глобальну безпеку та роблять можливою світову торгівлю, тому інші країни мають “платити свою справедливу частку”.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.
17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.