МАГАТЕ занепокоєне лісовими пожежами біля Запорізької АЕС
Джерело: заява МАГАТЕ
8 серпня генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив, що виникнення інтенсивних пожеж поблизу української Запорізької атомної електростанції продовжує посилювати проблеми, перед якими постає найбільша в Європі атомна станція.
Зауважується, що протягом минулого тижня Місія МАГАТЕ кілька разів спостерігала пожежі на різних відстанях від ЗАЕС та прилеглих сіл. На вихідних експерти МАГАТЕ спостерігали дим, що надходив з району на північ від ЗАЕС біля вхідного каналу ЗАЕС.
Пожежа була під повітряними кабелями лінії 750 кіловольтів (кВ) “Дніпровська” та резервної лінії електропередач “Феросплавна” 1 330 кВ – останніх двох зовнішніх ліній електропередач, що залишилися для живлення ЗАЕС.
Оскільки літня спека триває, такі пожежі вздовж трас двох ліній, що залишилися, ставлять ЗАЕС під загрозу втрати зовнішнього електропостачання. Хоча цього разу відключення жодної з ліній не відбулося, ситуація підкреслила крихкість зовнішнього електропостачання ЗАЕС, — мовиться у заяві.
У МАГАТЕ акцентували, що зовнішнє електропостачання ЗАЕС залишається вразливим, і будь-яка загроза працездатності останніх двох ліній електропередач викликає серйозне занепокоєння.
- В РФ проігнорували резолюцію Міжнародної агенції з атомної енергії з вимогою негайно повернути Запорізьку АЕС під контроль України.
- Голова Держатомрегулювання Олег Коріков під час зустрічі з гендиректором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі заявив, що безпечна експлуатація Запорізької АЕС на енергетичних рівнях потужності наразі неможлива.
- Голова Держатомрегулювання Олег Коріков заявив, що внаслідок російської окупації Запорізької АЕС інформування про стан ядерної та радіаційної безпеки на станції відбувається зі значним запізненням.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.