МАГАТЕ занепокоєне лісовими пожежами біля Запорізької АЕС
Джерело: заява МАГАТЕ
8 серпня генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив, що виникнення інтенсивних пожеж поблизу української Запорізької атомної електростанції продовжує посилювати проблеми, перед якими постає найбільша в Європі атомна станція.
Зауважується, що протягом минулого тижня Місія МАГАТЕ кілька разів спостерігала пожежі на різних відстанях від ЗАЕС та прилеглих сіл. На вихідних експерти МАГАТЕ спостерігали дим, що надходив з району на північ від ЗАЕС біля вхідного каналу ЗАЕС.
Пожежа була під повітряними кабелями лінії 750 кіловольтів (кВ) “Дніпровська” та резервної лінії електропередач “Феросплавна” 1 330 кВ – останніх двох зовнішніх ліній електропередач, що залишилися для живлення ЗАЕС.
Оскільки літня спека триває, такі пожежі вздовж трас двох ліній, що залишилися, ставлять ЗАЕС під загрозу втрати зовнішнього електропостачання. Хоча цього разу відключення жодної з ліній не відбулося, ситуація підкреслила крихкість зовнішнього електропостачання ЗАЕС, — мовиться у заяві.
У МАГАТЕ акцентували, що зовнішнє електропостачання ЗАЕС залишається вразливим, і будь-яка загроза працездатності останніх двох ліній електропередач викликає серйозне занепокоєння.
- В РФ проігнорували резолюцію Міжнародної агенції з атомної енергії з вимогою негайно повернути Запорізьку АЕС під контроль України.
- Голова Держатомрегулювання Олег Коріков під час зустрічі з гендиректором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі заявив, що безпечна експлуатація Запорізької АЕС на енергетичних рівнях потужності наразі неможлива.
- Голова Держатомрегулювання Олег Коріков заявив, що внаслідок російської окупації Запорізької АЕС інформування про стан ядерної та радіаційної безпеки на станції відбувається зі значним запізненням.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.