Майже 200 медиків-добровольців підсилили лікарні на постраждалих від підриву Каховської ГЕС територіях

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

Близько 200 медиків-добровольців підсилили медзаклади на постраждалих від підриву росіянами дамби Каховської ГЕС територіях.

Триває проєкт з підтримки спроможності медичних закладів Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей. Внаслідок підриву Каховської ГЕС навантаження на них зросло, тож важливо і надалі забезпечити надання якісної та своєчасної  медичної допомоги для українців.

Відтак, для підсилення лікарень у вищезгаданих областях вже залучено 196 медиків-добровольців. Найбільше медиків працювали або й досі працюють на Херсонщині – 146 осіб та ще 48 – на Миколаївщині.

Найактивніші медики-добровольці, які готові підсилювати колег, – із Волинської, Тернопільської, Полтавської, Закарпатської областей та міста Київ.

Зображення: МОЗ України

До роботи залучаються, зокрема, такі фахівці: лікар-анестезіолог, лікар-терапевт, лікар-травматолог дитячий, лікар-офтальмолог, лікар-невропатолог, лікар-фтизіатр, лікар-хірург щелепно-лицевий, лікар-нейрохірург, лікар-гематолог, лікар-рентгенолог, лікар-онколог, лікар-гінеколог-онколог, лікар з променевої терапії, лікар невідкладної (екстреної) медичної допомоги, медичні сестри та ін.

Проєкт реалізується за підтримки ВООЗ. Наразі до нього вже готові долучитися кількасот медиків, тому орієнтовний графік відряджень вже складено до кінця року.

У межах проєкту медики, які згодилися підсилити колег на постраждалих територіях, отримують грошову винагороду за кожну добу.

Долучитися до підсилення медзакладів медики-добровольці можуть у два способи:

  • через керівника лікарні, який подає списки охочих медичних працівників для їх направлення у відрядження;
  • самостійно, зателефонувавши на “гарячу лінію” МОЗ та залишивши заявку на участь за номером телефону: 0-800-60-20-19.

 

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.