Майже 40 деталей БпЛА РФ «Supercam S350»: НАЗК доповнило базу іноземних компонентів у зброї

Джерело: НАЗК 

Національне агентство з питань запобігання корупції поповнило Єдину базу іноземних компонентів у зброї на майже 40 нових компонентів з російського безпілотника “Supercam S350”.

Двигун, система передачі відеоінформації, оптика, акумулятор – це лише частина деталей іноземного виробництва, знайдених у провідному російському розвідувальному БпЛА.

Українські військові неодноразово перехоплювали цей безпілотник, наприклад у жовтні минулого року. Він вважається у РФ гордістю та інновацією серед безпілотних авіаційних систем та призначений для  аерофотознімання і відеомоніторингу, завдяки вбудованим камері та тепловізору.

Крім того, на другій Всесвітній оборонній виставці World Defence Show (WDS), яка відбудеться 4-8 лютого 2024 року в столиці Саудівської Аравії – Ер-Ріяді концерн “Калашников” представить модернізовану версію цього БпЛА. Це демонструє, що РФ навіть не приховує комплектацію цього безпілотника від міжнародної аудиторії.

Нагадаємо, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запустило першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї на порталі “Війна і санкції”.

Вона вже налічує майже 3000 компонентів, які використовуються Росією та Іраном у різного роду БпЛА, ракетах, системах радіоелектронної боротьби та багатьох інших видах озброєння та військової техніки.

Наразі база даних містить інформацію про іноземні компоненти, знайдені у російському та іранському озброєнні, що використовується РФ протягом повномасштабного вторгнення проти України, починаючи з 24 лютого 2022 року.

У НАЗК наголосили, що демократичний та цивілізований світ має об’єднатися навколо нерозповсюдження своїх технологій для агресорів. Лише так можна гарантувати мир, безпеку та стабільність на глобальному рівні. Саме з цією метою створено єдину базу даних компонентів.

Вид озброєння, виробник, технічні характеристики – вся ця інформація наявна щодо кожного компонента. Тому кожен, від журналіста-розслідувача до іноземного посадовця, зможе зібрати достатню доказову базу та дослідити ланцюги постачання, притягнути співучасників цієї війни до відповідальності.

Розділ “Іноземні компоненти у зброї” буде регулярно оновлюватися та удосконалюватися. Так, згодом планується додати можливість підписки на оновлення переліку.  Щоразу, як НАЗК додаватиме новий компонент, усі охочі отримуватимуть сповіщення про це.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Українські посадовці стурбовані тим, що просування Росії може набрати значних обертів до літа, якщо союзники Києва не зможуть збільшити постачання боєприпасів.

За словами президента Володимира Зеленського, Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розробляє два варіанти плану подальших дій: якщо Україна отримає допомогу США, вона зможе перейти в наступ, якщо ні – їй доведеться зосередитися лише на захисті.

У Міністерстві закордонних справ закликали до розв’язання проблем між Кишиневом та Тирасполем без зовнішніх втручань.

ЄС повинен підтримати Україну всім необхідним, щоб Київ міг виграти війну проти Росії, мовиться у резолюції євродепутатів, прийнятій 29 лютого.