Майже 40 деталей БпЛА РФ «Supercam S350»: НАЗК доповнило базу іноземних компонентів у зброї

Джерело: НАЗК 

Національне агентство з питань запобігання корупції поповнило Єдину базу іноземних компонентів у зброї на майже 40 нових компонентів з російського безпілотника “Supercam S350”.

Двигун, система передачі відеоінформації, оптика, акумулятор – це лише частина деталей іноземного виробництва, знайдених у провідному російському розвідувальному БпЛА.

Українські військові неодноразово перехоплювали цей безпілотник, наприклад у жовтні минулого року. Він вважається у РФ гордістю та інновацією серед безпілотних авіаційних систем та призначений для  аерофотознімання і відеомоніторингу, завдяки вбудованим камері та тепловізору.

Крім того, на другій Всесвітній оборонній виставці World Defence Show (WDS), яка відбудеться 4-8 лютого 2024 року в столиці Саудівської Аравії – Ер-Ріяді концерн “Калашников” представить модернізовану версію цього БпЛА. Це демонструє, що РФ навіть не приховує комплектацію цього безпілотника від міжнародної аудиторії.

Нагадаємо, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запустило першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї на порталі “Війна і санкції”.

Вона вже налічує майже 3000 компонентів, які використовуються Росією та Іраном у різного роду БпЛА, ракетах, системах радіоелектронної боротьби та багатьох інших видах озброєння та військової техніки.

Наразі база даних містить інформацію про іноземні компоненти, знайдені у російському та іранському озброєнні, що використовується РФ протягом повномасштабного вторгнення проти України, починаючи з 24 лютого 2022 року.

У НАЗК наголосили, що демократичний та цивілізований світ має об’єднатися навколо нерозповсюдження своїх технологій для агресорів. Лише так можна гарантувати мир, безпеку та стабільність на глобальному рівні. Саме з цією метою створено єдину базу даних компонентів.

Вид озброєння, виробник, технічні характеристики – вся ця інформація наявна щодо кожного компонента. Тому кожен, від журналіста-розслідувача до іноземного посадовця, зможе зібрати достатню доказову базу та дослідити ланцюги постачання, притягнути співучасників цієї війни до відповідальності.

Розділ “Іноземні компоненти у зброї” буде регулярно оновлюватися та удосконалюватися. Так, згодом планується додати можливість підписки на оновлення переліку.  Щоразу, як НАЗК додаватиме новий компонент, усі охочі отримуватимуть сповіщення про це.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.

Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.

Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.