Майже 40 деталей БпЛА РФ «Supercam S350»: НАЗК доповнило базу іноземних компонентів у зброї
Джерело: НАЗК
Національне агентство з питань запобігання корупції поповнило Єдину базу іноземних компонентів у зброї на майже 40 нових компонентів з російського безпілотника “Supercam S350”.
Двигун, система передачі відеоінформації, оптика, акумулятор – це лише частина деталей іноземного виробництва, знайдених у провідному російському розвідувальному БпЛА.
Українські військові неодноразово перехоплювали цей безпілотник, наприклад у жовтні минулого року. Він вважається у РФ гордістю та інновацією серед безпілотних авіаційних систем та призначений для аерофотознімання і відеомоніторингу, завдяки вбудованим камері та тепловізору.
Крім того, на другій Всесвітній оборонній виставці World Defence Show (WDS), яка відбудеться 4-8 лютого 2024 року в столиці Саудівської Аравії – Ер-Ріяді концерн “Калашников” представить модернізовану версію цього БпЛА. Це демонструє, що РФ навіть не приховує комплектацію цього безпілотника від міжнародної аудиторії.
Нагадаємо, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запустило першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї на порталі “Війна і санкції”.
Вона вже налічує майже 3000 компонентів, які використовуються Росією та Іраном у різного роду БпЛА, ракетах, системах радіоелектронної боротьби та багатьох інших видах озброєння та військової техніки.
Наразі база даних містить інформацію про іноземні компоненти, знайдені у російському та іранському озброєнні, що використовується РФ протягом повномасштабного вторгнення проти України, починаючи з 24 лютого 2022 року.
У НАЗК наголосили, що демократичний та цивілізований світ має об’єднатися навколо нерозповсюдження своїх технологій для агресорів. Лише так можна гарантувати мир, безпеку та стабільність на глобальному рівні. Саме з цією метою створено єдину базу даних компонентів.
Вид озброєння, виробник, технічні характеристики – вся ця інформація наявна щодо кожного компонента. Тому кожен, від журналіста-розслідувача до іноземного посадовця, зможе зібрати достатню доказову базу та дослідити ланцюги постачання, притягнути співучасників цієї війни до відповідальності.
Розділ “Іноземні компоненти у зброї” буде регулярно оновлюватися та удосконалюватися. Так, згодом планується додати можливість підписки на оновлення переліку. Щоразу, як НАЗК додаватиме новий компонент, усі охочі отримуватимуть сповіщення про це.
- Національне агентство з питань запобігання корупції поповнило Єдину базу іноземних компонентів у зброї 70 новими деталями російського розвідувального БпЛА “Гранат-4”.
- Національне агентство з питань запобігання корупції додало нові деталі до Єдиної бази іноземних компонентів у зброї РФ, зокрема це компоненти для розмінування та навігації.
- Національне агентство з питань запобігання корупції поповнило Єдину базу іноземних компонентів у зброї 42 новими деталями авіаційних ракет РФ Х-59.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.
Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.
Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.