Деталі для розмінування та навігації: НАЗК поповнило базу іноземних компонентів у зброї РФ

Джерело: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції додало нові деталі до Єдиної бази іноземних компонентів у зброї РФ, зокрема це компоненти для розмінування та навігації.

Іноземні компоненти використовуються Росією не тільки у “Шахедах”, “Калібрах” та інших видах ударної зброї. Такі деталі можна знайти і в інших видах озброєння та військової техніки.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) поповнило Єдину в світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї. До Бази додано нові компоненти переносного шукача неконтактних вибухових пристроїв та навігаційного портативного приймача “ОРИОН” супутникових систем ГЛОНАСС та NAVSTAR.

“Поки увесь демократичний світ активно підтримує Україну, компоненти деяких іноземних компаній продовжують знаходиться у зброї агресора, який руйнує та вбиває. Світ має обʼєднуватися навколо нерозповсюдження технологій до таких терористичних режимів як РФ, щоб забезпечити глобальний мир та безпеку”, – наголосили у НАЗК.

Додамо, що за результатами розслідування InformNapalm стало відомо, що Росія продовжує імпортувати обладнання для виготовлення безпілотників “Орлан-10” в обхід санкцій.

Ще в листопаді 2023 року українські хакери групи “Кібер Спротив” передали міжнародній розвідувальній спільноті InformNapalm для аналізу та дослідження внутрішню документацію підсанкційного російського ТОВ “Спеціальний Технологічний Центр” (СТЦ), відомого зокрема тим, що там виробляються російські БпЛА “Орлан-10”. Документи, надані хакерами, прямо підтверджують – мережа фірм-прокладок продовжує імпортувати в РФ техніку та обладнання, яке виробляється європейськими, американськими та азійськими компаніями.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.