Деталі для розмінування та навігації: НАЗК поповнило базу іноземних компонентів у зброї РФ
Джерело: НАЗК
Національне агентство з питань запобігання корупції додало нові деталі до Єдиної бази іноземних компонентів у зброї РФ, зокрема це компоненти для розмінування та навігації.
Іноземні компоненти використовуються Росією не тільки у “Шахедах”, “Калібрах” та інших видах ударної зброї. Такі деталі можна знайти і в інших видах озброєння та військової техніки.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) поповнило Єдину в світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї. До Бази додано нові компоненти переносного шукача неконтактних вибухових пристроїв та навігаційного портативного приймача “ОРИОН” супутникових систем ГЛОНАСС та NAVSTAR.
“Поки увесь демократичний світ активно підтримує Україну, компоненти деяких іноземних компаній продовжують знаходиться у зброї агресора, який руйнує та вбиває. Світ має обʼєднуватися навколо нерозповсюдження технологій до таких терористичних режимів як РФ, щоб забезпечити глобальний мир та безпеку”, – наголосили у НАЗК.
Додамо, що за результатами розслідування InformNapalm стало відомо, що Росія продовжує імпортувати обладнання для виготовлення безпілотників “Орлан-10” в обхід санкцій.
Ще в листопаді 2023 року українські хакери групи “Кібер Спротив” передали міжнародній розвідувальній спільноті InformNapalm для аналізу та дослідження внутрішню документацію підсанкційного російського ТОВ “Спеціальний Технологічний Центр” (СТЦ), відомого зокрема тим, що там виробляються російські БпЛА “Орлан-10”. Документи, надані хакерами, прямо підтверджують – мережа фірм-прокладок продовжує імпортувати в РФ техніку та обладнання, яке виробляється європейськими, американськими та азійськими компаніями.
- Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запускає першу в світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї на порталі “Війна і санкції”.
- До Російської Федерації продовжують надходити західні компоненти, які використовуються в крилатих ракетах Х-101, двох модифікаціях балістичних “Іскандерів”, а також гіперзвуковому “Кинджалі”.
- У секретному документі, надісланому Києвом своїм західним союзникам, зазначено, що іранські безпілотники-камікадзе, які використовувала РФ в останніх атаках на українські міста, оснащено європейськими компонентами.
- Росія використовує засоби радіоелектронної боротьби проти України, в яких є технології британських компаній.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.