Росія використовує засоби РЕБ, у яких є технології британських компаній – The Guardian
Джерело: The Guardian
Росія використовує засоби радіоелектронної боротьби проти України, в яких є технології британських компаній.
Як розповіли у виданні, Україна склала та розіслала найбільшим країнам, які ввели санкції проти РФ, звіт, що містить перелік ключових російських фірм, які займаються розробкою і виробництвом електронної військової техніки.
Так, згідно з документом, Велика Британія та інші країни ще не ввели санкції проти деяких залучених фірм.
Зокрема у звіті вказано, що в деяких сучасних електронних пристроях, використовуваних у війні, є компоненти, вироблені британськими фірмами, і необхідні більш ефективні дії, щоб заблокувати використання іноземних деталей.
Окрім того, у досьє зазначено, що у виробництві засобів радіоелектронної боротьби беруть участь вісім ключових російських фірм. Серед них – науково-виробниче об’єднання “Стрела”, науково-дослідне підприємство “Протек” і концерн “Радиоелектронные технологии”, які не потрапили під санкції Великої Британії.
У звіті також міститься перелік компонентів британських фірм, які були виявлені в російських засобах радіоелектронної боротьби.
Так, транзистори компанії Semelab Ltd, зареєстрований офіс якої розташований у Вокінгу, графство Суррей, і належить TT Electronic Group Holdings, були виявлені в обладнанні для блокування радіокерованих пристроїв і зв’язку на полі бою.
Тоді як в мобільному радарі ближньої дії було виявлено обладнання для електроживлення компанії XP Power, штаб-квартира якої знаходиться в Сінгапурі і акції якої перебувають в обігу на Лондонській фондовій біржі.
Також в системі пеленгації були виявлені деталі, ймовірно виготовлені компанією Golledge Electronics, що базується в Ільмінстері, Сомерсет.
Водночас причетні до цього компанії запевняли, що припинили всю торгівлю з Росією з лютого 2022 року або раніше.
Варто зауважити, що у звіті пропонується, крім запровадження санкцій щодо виявлених російських компаній, ввести “єдину базу даних компонентів”, що визначає технології, які російські військові використовують у своєму обладнанні радіоелектронної боротьби.
- Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.