Іранські безпілотники, які використовує Росія, мали західні компоненти – The Guardian

Джерело: The Guardian

У секретному документі, надісланому Києвом своїм західним союзникам, зазначено, що іранські безпілотники-камікадзе, які використовувала РФ в останніх атаках на українські міста, оснащено європейськими компонентами.

У 47-сторінковому документі, поданому українським урядом урядам G7 у серпні, стверджується, що за попередні три місяці було здійснено понад 600 рейдів на українські міста з використанням безпілотних літальних апаратів (БпЛА), що містять західні технології.

Згідно з документом, отриманим The Guardian, 52 електричні компоненти, виготовлені західними компаніями, знайдено в безпілотниках Shahed-131 і 57 – у моделі Shahed-136.

П’ять європейських компаній названо оригінальними виробниками ідентифікованих компонентів.

“Серед виробників – компанії зі штаб-квартирами в країнах санкційної коаліції: США, Швейцарії, Нідерландах, Німеччині, Канаді, Японії та Польщі”, – зазначено в документі.

Згідно з українським звітом, митна інформація показує, що “майже весь імпорт до Ірану походив з Туреччини, Індії, Казахстану, Узбекистану, В’єтнаму та Коста-Рики”.

Маркування на електронних компонентах безпілотників затерто, “імовірно, за допомогою лазера”, а російські війська почали використовувати для безпілотників назви “Герань-1” і “Герань-2”. Це “імовірно, частина угоди між Іраном і Росією, щоб приховати роль Ірану”.

Згідно з заявою G7, у збитих моделях безпілотників знайдено широкий спектр компонентів, вироблених західними компаніями.

Зокрема паливний насос, виготовлений у Польщі німецькою компанією Ti Automotive Gmbh, материнською компанією якої є британська транснаціональна TI Fluid Systems, виявлено у Shahed-136. 

Також у Shahed-136 виявлено інтегральну схему драйвера буферної мережі та транзистор, виготовлені компанією International Rectifier, дочірньою компанією німецької фірми Infineon Technologies AG.

У моделі Shahed-131 українські експерти визначили 14-канальну інтегровану схему управління живленням та мікропроцесор голландської компанії NXP Semiconductor, силовий транзистор і інтегральну схему американської компанії International Rectifier.

Також знайдено 32-розрядний мікроконтролер, 32-розрядний процесор, мікроконтролер із вбудованою флешпам’яттю та регулятором падіння дуже низької напруги з інгібітором виробництва STMicroelectronics, а також чип GPS-трекера швейцарської фірми U-blox.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.